צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

גורמים בדגל בתורה: תמכנו בליאון בגלל איום ליברמן לסכל את חוק הגיוס

גורמים פוליטיים אומרים כי בניגוד להצהרות שר הביטחון לפיהן הוא אינו מעורב בבחירות לראשות עיריית ירושלים נפגש ליברמן עם הרב הבכיר של דגל התורה בבירה. באגודת ישראל מאיימים: נתמוך במהלך של רה"מ להורדת אחוז החסימה בבחירות הארציות לנוכח שבירת הכלים של ש"ס ודגל התורה. יוסי דייטש מבהיר: "ממשיך להתמודד"
כתבי כאן חדשות
20 בספטמבר 2018
21:29

גורמים בדגל בתורה מאשימים הערב (חמישי) את שר הביטחון אביגדור ליברמן בכך שאיים לדבריהם, לסכל את אישור חוק הגיוס בכנסת אם לא יתמכו במועמד המקורב לו, משה ליאון. גורמים פוליטיים אומרים כי בניגוד מוחלט להצהרות שר הביטחון לפיהן הוא אינו מעורב בבחירות לראשות העיר ירושלים, נפגש ליברמן עם הרב הבכיר של דגל התורה בירושלים, הרב ברוך סולוביציק, כדי להביא לתמיכת דגל התורה בליאון.


בד בבד אומרים בכירים ביהדות התורה כי למרות הבעת התמיכה הפומבית של ש"ס ודגל התורה בליאון, המרוץ עוד לא הסתיים מבינת מועמדם לראשות העיר, יוסי דייטש. לדבריהם, בעוד שבועיים יתפרסמו סקרים ויתברר כמה ליאון חלש במגזר הכללי. הם ציינו כי הציבור לא יאפשר לבחור בליאון כשיתברר כמי שיפסיד שוב. הגורמים אמרו כי אם בבחירות הקודמות כשכמעט כל המגזר החרדי היה אתו ליאון הפסיד, הפעם ברור שיפסיד אם אגודת ישראל לא תלך אתו.

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה: "אנו מצפים מכל הבכיינים להיות יותר יצירתיים ולא למחזר שקרים ישנים".


בתוך כך מאיימים באגודת ישראל לתמוך במהלך של ראש הממשלה להורדת אחוז החסימה בבחירות הארציות לנוכח מה שהם מכנים: "שבירת הכלים של ש"ס ודגל התורה בירושלים", שהחליטו שלא לתמוך במועמד החסידי יוסי דייטש. דרעי חושש שהורדת אחוז החסימה תאפשר למפלגתו של אלי ישי להכנס לכנסת. גורמים באגוודת ישראל מסרו לכאן חדשות: "דרעי שקרן שלא עמד במילה שלו בירושלים, אנחנו מפסיקים לשמור עליו".

המועמד לראשות העיר מטעם אגודת ישראל, יוסי דייטש, הבהיר הערב בתגובה ראשונה להתפתחויות הפוליטיות ביממה האחרונה כי הוא ממשיך במרוץ לראשות העיר ירושלים. דייטש אמר כי כירושלמי בנשמה, הוא משרת את הציבור בירושלים 12 וחצי שנים. לדבריו, הוא מכיר היטב, והרבה יותר טוב מהמועמדים האחרים את הבעיות שיש לירושלים ויודע איך צריך לפתור את הבעיות. "נשלחתי לתפקיד על ידי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל. אני נהנה מאמונו של הציבור החרדי, מאמונו של הציבור הדתי לאומי ומאמונו של הציבור החילוני". במטה דייטש מסרו כי שום דבר לא השתנה וכי המרוץ והקמפיין נמשכים כסדרם ובכל הכוח.

השתתפו בהכנת הידיעה: מיכאל שמש, עקיבא ווייס ויערה שפירא