צילום:באדיבות משפחת פולד

משפחת פולד חזרה למקום הרצח: "ממשיכים את דרכו של ארי"

לאחר העלייה לקברו, חזרה המשפחה למקום הרצח, בו מנע ארי פולד פגיעה באנשים נוספים כאשר ירה על המחבל בזמן שהסכין תקועה בגבו. אביו של הנרצח: "למרות הכאב הפרטי המר אנו מתמלאים גאווה מגבורתו ומהדרך שבה ארי חי את חייו"
כרמל דנגור
21 בספטמבר 2018
16:00

משפחתו של ארי פולד, שנרצח ביום ראשון האחרון בפיגוע דקירה בגוש עציון, עלתה היום (שישי) לקברו, ולאחר מכן הגיעה למקום הרצח שבמרכז המסחרי בצומת הגוש, שם מנע פולד פגיעה באנשים נוספים לאחר שהסתער בירי על המחבל בזמן שסכין תקועה בגבו. לדברי בני המשפחה, הם מבקשים להעביר מסר מחזק, שבמרכזו המשך גאוותו היהודית של ארי והסתכלות קדימה.

אביו של ארי רבי יונה פולד אמר מעל הקבר "צמחנו ונמשיך לצמוח ממה שקרה ונבחר בחיים. למדנו תעצומות נפש מחייו וממותו של ארי, ולמרות הכאב הפרטי המר אנו מתמלאים גאווה מגבורתו ומהדרך שבה ארי חי את חייו. ממשיכים קדימה בדרכו". בני משפחה אחרים הוסיפו כי הם נפעמים מ"החיבוק הגדול של עם ישראל".

פולד, אב לארבעה תושב אפרת, בן 45 נרצח ביום ראשון בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון על ידי חליל ג'בארין בן 17 מהכפר יטא. פולד הספיק לירות במחבל ולנטרל אותו לפני שהתמוטט. אביו של המחבל מסר שלא ידע שבנו מתכוון לפגע, וכי הוא בעצמו התוודע לפיגוע מהדיווחים על כך ברשתות החברתיות.