לוחם צה"ל נפצע קל מרסיס סמוך לגדר בעזה; צה"ל תקף עם כלי טיס ברצועה

לפי דיווחים פלסטיניים, אדם אחד נהרג ועוד מאות נפצעו מאש צה"ל. מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר הגיע למוקד ההפגנות ואמר: "אנו ממשיכים עד להשגת מטרות עמנו בכל הקשור לשבירת המצור אחת ולתמיד"
כתבי כאן חדשות
21 בספטמבר 2018
19:15

לוחם צה"ל נפצע הערב (שישי) באורח קל מפגיעת רסיס סמוך לגדר המערכת ברצועת עזה, במסגרת ההפגנות והפרות הסדר ברצועה. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. בתגובה לאירועים בעזה, צה"ל ביצע כמה תקיפות באמצעות כלי טיס בצפון עזה.


אלפי פלסטינים הפגינו בכמה מוקדים לאורך גדר המערכת במזרח רצועת עזה. לפי משרד הבריאות בעזה, פלסטיני אחד נהרג מאש צה"ל ו-312 נפצעו. עוד דווח על ידי הפלסטינים כי 15 בני אדם נפגעו מירי טנקים של צה"ל, ממזרח לעיר עזה. בצה"ל טרם אישרו את הפרטים.

במסגרת ההפגנות, צעירים פלסטינים מבעירים צמיגים ומיידים אבנים בכיוון כוחות צה"ל שמעבר לגדר. עוד דווח כי ממזרח לעיר עזה צעירים חתכו את גדר התיל הסמוכה לגדר המערכת. בכמה דיווחים נמסר כי פלסטינים הפריחו בלוני תבערה.

מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר הגיע היום למוקד ההפגנות ואמר: "יצאנו עם ההמונים כדי לומר שאנו ממשיכים עד להשגת מטרות עמנו בכל הקשור לשבירת המצור אחת ולתמיד".

כלי טיס של צה"ל תקף אמש חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל. לפי דיווחים פלסטינים אדם אחד נפצע. התקיפה באה לאחר שבמהלך היום הוצתו תשע שריפות כתוצאה מחידוש שיגורי בלוני התבערה מהרצועה. בין השאר הוצתו שריפות ביער בארי, ביער כיסופים ובמלילות שבמועצה אזורית שדות נגב, שם התפוצץ בלון נפץ סמוך לאחד הבתים.

השליח המיוחד של האו"ם לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני, ניקולאי מלדנוב, אמר אתמול בדיון במועצת הביטחון כי לאו"ם נגמר התקציב לדלק וכי הדבר מעמיד בסכנה שירותיים חיונים ברצועת עזה. "לכן על הצדדים להמשיך במשא ומתן", אמר מלדנוב. הוא הוסיף כי ישראל צריכה לשפר את התנאים ברצועה וחמאס צריך להפסיק את האלימות ולהמשיך בדיונים עם מצרים כדי להחזיר ממשלה לגיטימית לעזה.