זירת הפיגוע באיראן
צילום: אי-פי

הפיגוע באיראן: דאעש פרסם סרטון של המבצעים לכאורה

בתיעוד, שפורסם על ידי סוכנות הידיעות של "המדינה האסלאמית", נראים שלושה גברים המוצגים כמבצעי מתקפת הירי במצעד הצבאי. אחד מהם מודה על משימת הגי'האד שניתנה לו, אך עם זאת, השלושה לא מכריזים על השתייכותם לארגון
רועי קייס ועומרי חיים
23 בספטמבר 2018
21:52

סוכנות הידיעות "אעמאק" של ארגון "המדינה האסלאמית" פרסמה הערב (ראשון) סרטון המתעד כביכול את מבצעי הפיגוע במצעד הצבאי בדרום איראן אתמול. הסרטון צולם לכאורה לפני הפיגוע, ונראים בו שלושה בני אדם - שניים מהם מדברים בערבית והשלישי בפרסית. בסרטון אומר אחד האנשים שהוא מודה לאל שנתן לו את משימת הגי'האד הזאת. עם זאת, השלושה לא מכריזים על השתייכותם לדאעש.


אתמול פרסם הארגון כרוז רשמי של קבלת אחריות לפיגוע במצעד, בשם מחוז "ח'וראסאן" שפועל בעיקר באפגניסטן. בהודעה נאמר כי "אחרי ששמה את מבטחה באללה, יצאה לדרך יחידה של חיילי הח'ליפות לעבר מפגן צבאי של כוחות הבאסיג', צבא איראן ומשמרות המהפכה הכופרים בעיר אל-אהואז בדרום איראן. הם הסתערו אל תוך ההמון בתתי מקלע והביאו למותם של יותר מ-40 בני אדם ולפציעתם של יותר מ-60 בני אדם.

אנחנו אומרים לשיעים הכופרים שאנחנו התחייבנו לנקום בעבור הסונים בעיראק, בסוריה, בתימן וח'וראסאן. בקרוב אתם תקצרו את הפירות של העריצות שלכם. ארבו לנו ואנחנו אורבים יחד אתכם. מה שיבוא יהיה נורא יותר בעזרת אללה".

גורם בעיר אהואז בדרום איראן אמר לרשת "אל-ערביה" כי קבלת האחריות של דאעש לפיגוע היא שקרית ושההתנגדות הלאומית באהואז היא זו שביצעה את הפיגוע. שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, האשים את ארצות הברית במתקפת הירי: "טרוריסטים שאומנו וחומשו על ידי משטר זר תקפו באהואז. בנפגעים גם ילדים ועיתונאים. איראן מטילה את האחריות על ארצות הברית ותגיב במהירות ובהחלטיות", כתב זריף בחשבון הטוויטר שלו. 


החמושים ניסו לפרוץ למצעד שנערך במסגרת שורה של אירועים לציון יום השנה ה-38 לפרוץ מלחמת איראן-עיראק, ולאחר שלא הצליחו, פתחו בירי לעבר האזרחים שהיו במצעד ולעבר הבמה, עליה היו כמה מבכירי הממשל והצבא. ברשת "אל-ערביה" דווח כי כמה מהתוקפים נהרגו. דווח גם כי בין ההרוגים - שומרי ראשו של מפקד משמרות המהפכה באזור.

תגיות:
דאעש