ברט קוואנו
צילום: אי.אף.פי

אישה שנייה התלוננה נגד המועמד של טראמפ לעליון

דברה רמירז טענה כי ברט קוואנו תקף אותה מינית במהלך מסיבה כשהיו שיכורים לפני 35 שנה. המתלוננת סיפרה כי היססה אם לדווח על המקרה משום שהייתה שתויה. קוואנו הכחיש: "זו הכפשה - חד וחלק"
סוכנויות הידיעות
24 בספטמבר 2018
08:13

הירחון "ניו יורקר" דיווח הלילה (שני) כי המועמד של הנשיא דונלד טראמפ לבית המשפט העליון בארצות הברית, ברט קוואנו, עומד בפני תלונה נוספת כי תקף מינית אישה לפני 35 שנים. המתלוננת היא דברה רמירז שהייתה סטודנטית עם קוואנו באוניברסיטת ייל.

רמירז טענה כי קוואנו חשף עצמו בפניה בעת שהיו שיכורים במסיבה במעונות הסטודנטים, דחף את איבר מינו לפרצופה והיא נאלצה לגעת בו. רמירז סיפרה כי היססה אם לדווח על המקרה משום שהייתה שתויה, ואולם אחרי שהתייעצה, החליטה להודיע לחברים בוועדת המשפט של הסנאט על התקרית ולבקש מהבולשת הפדרלית, ה-FBI, לחקור את העניין.

קוואנו הכחיש מכל וכל את הדברים. "האירוע הזה לא קרה. זו הכפשה – חד וחלק. אני מצפה לעדות ביום חמישי על מנת שאוכל להגן על שמי הטוב, שלקח לי לבנות במשך חיים שלמים, לעומת ההאשמות שהגיעו בדקה האחרונה", אמר קוואנו.

מן הבית הלבן נמסר בתגובה כי מדובר בסיפור ישן שאין לו שום תימוכין וכי זה חלק ממסע מאורגן של הדמוקרטים לפגוע באדם הגון. גם רמירז תעיד בפני הוועדה של הסנאט ביום חמישי.

רמירז היא האישה השנייה שמתלוננת על הטרדה מינית מצד קוואנו, לאחר שכריסטין בלייזי פורד, פרופסור באוניברסיטת פאלו-אלטו בקליפורניה, התלוננה נגדו לפני כמה שנים. פורד טענה כי קוואנו ניסה לכפות עצמו עליה במהלך מסיבה בבית הספר התיכון בשנות ה-80. ההאשמות שלה תועדו במהלך טיפולים שעברה בין 2012 ל-2013 ובהם סיפרה כי עברה ניסיון לאונס. קוואנו ואדם נוסף הכחישו את הטענות.  

שגרירת ארצות הברית לאו"ם, ניקי היילי, התייחסה להאשמות מצדה של פורד לאחר שטראמפ פקפק בסוף השבוע האחרון במניעיה של המתלוננת. "נשים שנפגעו מינית עוברות טראומה וקשה להן להתמודד עמה. אסור להאשים אותן או לפקפק בהן כי איננו יודעים באמת את הנסיבות", אמרה היילי. טראמפ תהה מדוע המתלוננת לא דיווחה על התקרית כשקרתה לפני יותר מ-30 שנה.