עימותים ברצועת עזה (ארכיון)
צילום: אי-פי

הרוג פלסטיני בעימותים בגבול עזה, כ-10 שריפות מבלוני תבערה

הפלסטיניים דיווחו גם על כ-50 פצועים בעימותים שפרצו בצפון הרצועה. עוד נטען כי צה"ל ירה לעבר ספינות במשט שהפליג לכיוון הגבול הימי עם ישראל. במקביל, ברקע הודעת חמאס שהמגעים עם ישראל הופסקו, נמשכת העלייה החדה במספר בלוני התבערה
סולימאן מסוואדה ואסף פוזיילוב
24 בספטמבר 2018
15:16
עודכן ב 19:07

משרד הבריאות בעזה דיווח הערב (שני) על הרוג בעימותים בין פלסטינים לבין כוח צה"ל בצפון רצועת עזה, סמוך לגדר המערכת. עוד דיווח המשרד על כ-50 פצועים, לפחות עשרה מהם כתוצאה מירי חי. במקביל, נטען גם שספינות של חיל הים ירו על ספינות במשט שיצא מנמל עזה לכיוון הגבול הימי עם ישראל, גם כן בצפון הרצועה. כמו כן, רחפן נפל בשטח צפון רצועת עזה במהלך הפרות הסדר אלימות. מדובר צה"ל נמסר כי אין חשש לדלף מידע.


בתוך כך, העלייה של השבוע האחרון בכמות בלוני התבערה המופרחים מרצועת עזה לישראל נמשכה גם היום. כ-10 שריפות פרצו בנגב המערבי מהבוקר הערב, רובן ביער בארי וביער כיסופים, שם נמסר מקק"ל כי ערימה של בלוני נפץ המחוברים זה לזה נחתו ביער והתפוצצו.

עוד לפני כן, התלקחו מחדש שתי שריפות מבלוני תבערה שהושלכו כבר אתמול סמוך לקיבוץ ניר יצחק. על שריפה נוספת, סמוך לנחל עוז, צוות מכבי אש השיג שליטה במהירות.

אתמול פרצו תשע שריפות כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה לשטח ישראל. בשבוע האחרון חלה עלייה של ממש במספר הבלונים.
בכיר חמאס בעזה, סאמי אבו זוהיר, אמר אתמול כי הופסקו המגעים עם ישראל בנוגע להפסקת אש לטווח ארוך, וכי האשמה מוטלת על הרשות הפלסטינית בשל התנגדותה לשיחות. עוד אמר אבו זוהיר כי חמאס צפוי להגביר את ההפגנות האלימות לאורך הגדר בתגובה.

בתוך כך, דווח בעזה כי פלסטיני בן 21 נהרג ולפחות עשרה צעירים נוספים נפצעו מירי צה"ל במהלך הפרות סדר ביום שבת בלילה בגבול הרצועה. עשרות פלסטינים התאספו בכמה אזורי חיכוך במרחב הגבול, הבעירו צמיגים, ירו זיקוקים וניסו להתעמת עם כוחות צה"ל בכמה מוקדים.

יום לפני כן נפצע לוחם צה"ל באורח קל מפגיעת רסיס סמוך לגדר המערכת, במסגרת ההפגנות והפרות הסדר ברצועה. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. בתגובה לאירועים, צה"ל ביצע כמה תקיפות באמצעות כלי טיס בצפון עזה.

תגיות:
שריפה