פגישת נתניהו וא-סיסי בשנה שעברה

נתניהו ייפגש עם א-סיסי בשולי עצרת האו"ם

בעקבות דיווח במצרים לפיו המנהיגים ייפגשו, מקור ישראלי אישר זאת לרויטרס, אף שמלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה. העיתונאי המצרי שחשף את דבר הפגישה כתב שהסוגיה הפלסטינית והמאמצים לשלום בין הצדדים יעמדו במרכזה של הפגישה
גילי כהן
24 בספטמבר 2018
17:56

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיפגש עם נשיא מצרים עבד אל-פתח א-סיסי בשולי עצרת האו"ם בניו יורק בעוד יומיים. מקור ישראלי אישר היום (שני) לסוכנות הידיעות רויטרס את הדיווח שפורסם לראשונה בעיתון המצרי הממסדי "אל-אח'באר". מלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה או אישור רשמי לפגישה.

בעקבות דיווח במצרים לפיו המנהיגים ייפגשו, מקור ישראלי אישר זאת לרויטרס, אף שמלשכת ראש הממשלה טרם נמסרה תגובה. העיתונאי המצרי שחשף את דבר הפגישה כתב שהסוגיה הפלסטינית והמאמצים לשלום בין הצדדים יעמדו במרכזה של הפגישה.

במאמר של הפובליציסט יאסר רזק, יו"ר מועצת המנהלים של העיתון שנמצא בניו יורק, נכתב שהסוגיה הפלסטינית והמאמצים לשלום בין הצדדים יעמדו במרכזה של הפגישה בין נתניהו לא-סיסי. עוד נכתב שא-סיסי צפוי להיפגש הלילה בשולי עצרת האו"ם עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ.

בשולי עצרת האו"ם בשנה שעברה קיימו א-סיסי ונתניהו קיימו פגישה פומבית בפעם הראשונה. מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר אז, כי נתניהו וא-סיסי ניהלו במשך כשעה וחצי שיחה מקיפה על הבעיות במזרח התיכון. על פי ההודעה, הנשיא המצרי הביע רצון לסייע במאמצים להשגת שלום בין ישראל לבין הפלסטינים ובאזור.