העיתונאי חוליו דה לה גווארדיה בדיון בהארכת מעצרו
צילום: פלאש 90

הפגע וברח בירושלים: העיתונאי שדרס חשוד שנסע באור אדום

בית המשפט המחוזי בעיר קיבל את ערעור המשטרה והאריך ביומיים את מעצרו של העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה, שדרס למוות את חיים טוקצ'ינסקי בכיכר פריז. אימו של ההרוג: "היה נשמה טהורה"
יערה שפירא
25 בספטמבר 2018
12:17
עודכן ב 21:37

בית המשפט המחוזי בירושלים האריך היום (שלישי) ביומיים את מעצרו של העיתונאי הספרדי חוליו דה לה גווארדיה, החשוד שדרס למוות גבר בכיכר פריז בירושלים ולאחר מכן נמלט מהמקום. בכך, התקבל ערעור המשטרה על החלטת בית משפט השלום בעיר מהלילה לשחררו למעצר בית.

היום פורסם בכאן רשת ב' כי בחקירת המשטרה התברר שדה לה גווארדיה נסע באור אדום לפני שדרס את הולך הרגל חיים זימרה טוקצ'ינסקי בן ה-31. כמו כן, יש לו כבר הרשעה קודמת בגין נסיעה ברמזור אדום. זאת, בנוסף לבדיקת נשיפון שעשו לו לאחר האירוע, ובו נמצאה בדמו רמת אלכוהול הגבוהה ביותר מפי שלושה מהמותר. 

ההרוג, חיים טוקצ'ינסקי, היה מלחין, פסנתרן ומוסיקאי. אימו יעל סיפרה: "הוא נשמה טהורה. בחור קדוש, מוכשר, בעיקר בן אדם. היה בן טוב, אח טוב ויהודי טוב". קרוביו של טוקצ'ינסקי סיפרו כי התאונה התרחשה כשחזר מתפילה בכותל.


דה לה גווארדיה, ששמו הותר היום לפרסום, משמש כעיתונאי ספרדי שעובד בישראל. הוא אותר כשעה לאחר התאונה, שהתרחשה בבוקר חג הסוכות בכיכר פריז בירושלים. הולך הרגל שנהרג מהפגיעה הוא חיים זימרה טוקצ'ינסקי, שהיה מלחין, פסנתרן ומוסיקאי.

בבדיקת "נשיפון" שהמשטרה ערכה לנהג הפוגע, נמצאה בדמו כמות אלכוהול הגבוהה פי שלושה מהמותר. למרות זאת, בדיון שנערך אתמול בלילה הורה בית משפט השלום לשחררו למעצר בית, שאותו אמור היה להעביר בבית סגן הקונסול הספרדי בבירה – אך עיכב את ביצוע ההחלטה עד לערעור המשטרה.

השופט, מרדכי כדורי, אמר בדיון אתמול כי"אין ספק שיש חשד סביר לביצוע העבירה, אך לנוכח היעדר עבר פלילי - ניתן להשלים את החקירה בחלופת מעצר". דה לה גווארדיה טען שאופנועים הלמו במכוניתו ונסעו בעקבותיו, ולכן הוא נסע במהירות גבוהה. 

תגיות:
פגע וברח