תחנת הרכבת בירושלים
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

הקו המהיר לירושלים: תוואי הרכבת לא רושת במצלמות אבטחה

אף על פי שכבר החל לפעול, כל אזור המנהרות של הקו מנוטרל ממצלמות אבטחה וללא חיווי על מצב הרכבת. פריסתן צפויה לארוך קרוב לשנתיים. נציב הכבאות: הדרישה קיימת - אך היא לא באחריותנו
שרון עידן
25 בספטמבר 2018
13:51
עודכן ב 21:36

קו הרכבת החדש בין ירושלים לנתב"ג לא רושת במצלמות אבטחה, למרות שהקו החל לפעול, כך פורסם היום (שלישי) בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. בשלב זה, אזור המנהרות המהווה כ-20 קילומטרים מהקו בכל צד, פועל ללא כל אבטחה. מנייר עבודה פנימי של רכבת ישראל עולה כי פריסת המצלמות תיקח כשנתיים.

סכנת הקו המהיר לירושלים: נציב הכבאות בשירות השר כץ / מדרכי גילת

נציב שירותי הכבאות אמר כי מבחינתם האישור ניתן למרות זאת, והדרישה קיימת אל לא באחריות הכיבוי. הנציב הכחיש שהופעלו עליו לחצים בעניין תוואי הרכבת לירושלים.

תגובת המשטרה: "דרישות המשטרה מרכבת ישראל לקראת פתיחת הקו לירושלים הושלמו כנדרש. נושאים שאינם מהווים תנאי לפתיחה ישודרגו לאורך הזמן תוך הפקת לקחים מתמדת. משטרת ישראל תמשיך לפעול בפרוייקט לאומי חשוב זה - ביחד עם רכבת ישראל, כב"ה, מד"א ושאר גופי ההצלה - באחריות ולמען בטחון ציבור הנוסעים".

ביום ראשון העניקו שירותי הכבאות אישור זמני להפעלת הקו למשך 30 יום. לאחר שרכבת ישראל תתקן את הליקויים שנמצאו האישור יהפוך מזמני לקבוע. כמו כן, המשטרה קיימה תרגיל בקו, בשיתוף גורמי ההצלה והחרום כחלק מהשלמת ההיערכות לפתיחתו.

בסוף השבוע פורסם כי הנהלת הרכבת לא עמדה בכל דרישות הבטיחות של רשות הכיבוי הזמן טקס חנוכת התחנה. יועצי הבטיחות המוסמכים טענו כי נוסעי הרכבת עלולים להימצא בסכנה במקרה של תאונה, שריפה, או אסון כלשהו במנהרות ועל הגשרים.