לבני בפגישה עם אבו מאזן

לבני במפגש עם אבו מאזן: "במקום לתקוף, תחזור לשיח עם ארה"ב"

יו"ר האופוזיציה נפגשה עם אבו מאזן בניו יורק ואמרה לו כי מהלכים חד צדדיים נגד ישראל ושבירת הכלים יהיו בבחינת "בכייה לדורות". לבני הזהירה כי פתרון שתי המדינות עלול להיעלם
גילי כהן
26 בספטמבר 2018
07:14

יו"ר האופוזיציה ציפי ליבני נועדה הבוקר (רביעי) בניו יורק עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן והזהירה אותו כי מהלכים חד צדדיים נגד ישראל ושבירת הכלים יהיו בבחינת "בכייה לדורות". לבני קראה לאבו מאזן להתגייס לפתרון המשבר ברצועת עזה. "הרשות הפלסטינית צריכה להתגייס לפתרון בעזה ובמקום לתקוף את ארצות הברית ולהתבצר בכעסים ובעלבונות - לחזור לשיח עמה", אמרה לבני לאבו מאזן.

לבני הזהירה עוד את אבו מאזן כי המהלכים שלו עלולים להוביל להידרדרות בשטח ולאבדן הפתרון של שתי מדינות לאום וקראה למנהיג הפלסטיני לשוב לשיח עם האמריקנים "לפני שפתרון שתי המדינות ייעלם". מלשכתה נמסר כי מטרת הפגישה הייתה מניעת הידרדרות ביטחונית ויצירת תקווה לעתיד ולא עיסוק במשא ומתן מהעבר.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נאם אתמול בעצרת הכללית של האו"ם והתייחס לסוגיית הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "העברנו את השגרירות לירושלים. ארצות הברית מחויבת לשלום באזור, לרבות שלום בין הישראלים לפלסטינים. הכרה בעובדות הברורות מקדמות את זה. הריאליזם האמריקני יוביל לכך שלא נלך שולל אחרי מומחים שטעו פעם אחר פעם", אמר טראמפ בנאומו.

ברשות הפלסטינית הביעו חוסר שביעות רצון מהדברים של טראמפ. גורמים בסביבת אבו מאזן אמרו כי הדברים שאמר טראמפ בנושא הסוגיה הפלסטינית הם "חסרי ערך". עוד אמרו בסביבתו של יו"ר הרשות הפלסטינית כי ציפו שיציג רעיונות לפתרון. "נאומו הראה כי אין באמתחתו שום פתרון מדיני ממשי", אמר אחד מיועציו של אבו מאזן לכאן חדשות. "טראמפ כל הזמן אומר שיש לו פתרון אבל הוא לא הציג פרטים הקשורים לתוכניתו המדינית כי כנראה פשוט אין לו מה להציג. הוא משקר לעולם".