יוסי דייטש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דייטש: "שוק מחנה יהודה צריך להיות מוסדר. עסק ללא אישור צריך להיסגר"

המועמד החרדי לראשות עיריית ירושלים אומר כי הדרישות להסדרת העסקים בשוק לא הגיעו מהציבור החרדי. עוד אמר דייטש כי הוא מקווה להיבחר על ידי כל האוכלוסיה, ולא לגרוף קולות רק מהציבור החרדי. על קיום מצעד הגאווה בעיר, אמר כי לעירייה אין בחירה בנושא
קלמן ליברמן
26 בספטמבר 2018
10:31

יוסי דייטש, המתמודד לראשות עיריית ירושלים, התייחס הבוקר (רביעי) לקריאות לסגור את שוק מחנה יהודה בעיר בלילות, מאחר שהוא מטריד את התושבים. לדבריו, השוק צריך לפעול בצורה מסודרת: "זה נושא שדורש הסדרה, והדרישה הזו לא הגיעה מהציבור החרדי. הפניות הגיעו מסוחרים מהשוק, אנשים שאומרים שיש שם סכנה. אם יש עסקים שפועלים בלי אישור, שלא יעמדו בתקנות - הם ייסגרו", אמר לתכנית "קלמן ליברמן" עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב', בריאיון ראשון מאז הכריז על התמודדותו.

דייטש התייחס גם לקיום מצעד הגאווה בעיר, ואמר כי לעיריית ירושלים אין זכות בחירה. "זו החלטה של בית המשפט, שהורה לעירייה לתקצב את המצעד ולאשר אותו, וכך אנחנו פועלים זה מה שנעשה ואני לא הולך להתעסק בזה".

האזינו לריאיון המלא:

עוד אמר דייטש כי המפלגות החרדיות עשויות לתמוך בו בעתיד, למרות שהכריזו על תמיכתן במועמד משה ליאון. "את המשא ומתן שלי עם דגל התורה ועם ש"ס לא אנהל דרך התקשורת. במערכת החרדית שום דבר לא מסתיים עד שהוא לא מסתיים, לכל מערכת בחירות יש עליות ומורדות, עוד לא ראיתי שבודקים את התוצאות באמצע. יש לי מטרה להיבחר לראשות העירייה, ואעשה את הכל כדי שזה ייעשה גם באחדות.

זה שאני חרדי, לא אומר שהתמיכה בי צריכה להיות רק מהציבור החרדי. חשוב לי לקבל תמיכה מכל האוכלוסייה, ואבחר גם בעזרת קולות נוספים. אני רוצה להיות בקונצנזוס ולהראות שראש עיר חרדי יכול לייצג בכבוד את כל האוכלוסיות".

דייטש התייחס גם לראש העיר הנוכחי, ניר ברקת, ואמר כי "ברקת הוביל בקו שלו שירושלים צריכה לעסוק יותר בתעסוקה ופחות בדיור ואני שואל: כמה שנים לא תכננו שכונה חדשה בעיר? תולים את זה בעיכובים מדיניים. אם יפנה אליי ראש הממשלה ויבקש להקפיא בנייה, אגיד לו – לא".

בתחילת חודש יולי נחשפו ב"חדשות הערב" בכאן 11 הקלטות של סגן השר יעקב ליצמן מישיבה סגורה עם תושבי אזור שוק מחנה יהודה, בה הוא מפרט על כוונתו להילחם בברים שבמתחם הבילוי בבירה, באמצעות משרדו: "אתן הוראה למשרד הבריאות שהוא צריך לבדוק את הבריאות של המקומות האלה כמה שניתן, לבדוק את מה שמזוהם. מחר אני אקרא להם, לאנשים שלי. אני אדרוש מהם עוד פעם שיצאו מחר, או יום ראשון".