ג'רמי קורבין
צילום: אי-פי

קורבין: "אם הלייבור תעלה לשלטון - נכיר במדינה פלסטינית"

בהמשך להחלטה בוועידת הלייבור לקרוא לממשלה להפסיק למכור נשק לישראל, יו"ר המפלגה הכריז על צעד אנטי-ישראלי נוסף ואמר: "כדי להפוך את פתרון שתי המדינות למציאות יש להכיר במדינה פלסטינית"
מערכת כאן חדשות
26 בספטמבר 2018
16:37

יו"ר מפלגת הלייבור הבריטית, ג'רמי קורבין, אמר היום (רביעי) בוועידת המפלגה בליברפול כי הלייבור תכיר במדינה פלסטינית ברגע שתעלה לשלטון. לדברי קורבין, המטרה היא לקדם את פתרון שתי המדינות.

"25 שנה אחרי החתימה על הסכמי אוסלו", אמר יו"ר הלייבור, "אנחנו לא קרובים יותר למצב של שלום או צדק, והטרגדיה הפלסטינית נמשכת בעוד שהעולם עמד מנגד". קורבין התייחס גם לעיתונאי ופעיל השלום הישראלי אורי אבנרי, שמת בחודש שעבר, ואמר: "כפי שאמר חברי אורי אבנרי: 'מה האלטרנטיבה לשלום? קטסטרופה לשני העמים'. כדי להפוך את פתרון שתי המדינות למציאות, עלינו להכיר במדינה פלסטינית".

הלילה אישרה הלייבור החלטה הקוראת לממשלת בריטניה להימנע ממכירת נשק לישראל. מפלגת הלייבור מתחה ביקורת על "השימוש בכוח שעושה ישראל כלפי מפגינים בעזה". צירים שהשתתפו בדיון בליברפול, במעמד קורבין, נשאו אינספור דגלי פלסטין ושלטים התומכים בפלסטינים.

בלייבור קראו גם להגדיל את המימון לאונר"א. בזה אחר זה עלו צירים לבמה ותקפו את ישראל, בלי שנשמעה עמדתם של המתנגדים להצעת ההחלטה שאושרה. שרת החוץ בממשלת הצללים של הלייבור, אמלי ת'ורנברי, קראה "לעקור את האנטישמיות מהמפלגה ולסלק ממנה אנשים מחליאים המשתמשים בתמיכה הלגיטימית של אנשי הלייבור בפלסטין כמעטה וככסות לשנאתם המבישה לעם היהודי".

ת'ורנברי הוסיפה כי היא מגנה את ממשלת נתניהו על "מדיניותה הגזענית, ומעשיה הנפשעים נגד העם הפלסטיני". שרת החוץ בממשלת הצללים הצהירה כי אם תנצח מפלגתה בבחירות הבאות, תכיר בריטניה במדינה פלסטינית.