צילום: אי-פי

"פחדתי שיאנוס אותי": המתלוננת נגד מועמד טראמפ לעליון העידה בסנאט

ד"ר כריסטין בלייסי פורד, אחת מתוך שלוש נשים שהתלוננו על כך שברט קוואנו תקף אותן מינית, העידה היום בפני ועדת המשפט של הסנאט, שצפויה להצביע מחר על מינויו של קוואנו לתפקיד שופט. לדבריה, החלו איומים על חיה לאחר שנודע כי היא מאשימה את קוואנו בתקיפה
סוכנויות הידיעות
27 בספטמבר 2018
18:12

ד"ר כריסטין בלייסי פורד, שהתלוננה שהותקפה מינית על ידי ברט קוואנו, מועמדו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבית המשפט העליון במדינה, העידה היום (חמישי) בפני ועדת המשפט של הסנאט. הוועדה צפויה להצביע מחר על מינויו של קוואנו לתפקיד שופט. "האירועים נכנסו לראשי ורדפו אותי כמבוגרת", סיפרה פורד, אחת מתוך שלוש נשים שהתלוננו נגד קוואנו, על התקיפה שאירעה לדבריה בשנת 1982, בעת שהייתה בגיל תיכון.

"אני מבוהלת": העדות של כריסטין פורד בפני הסנאט

"יום אחד בקיץ של 82' ביליתי במסיבה בבית פרטי, ארבעה נערים היו שיכורים, אחד מהם היה ברט", סיפרה פורד. "הם נעלו את דלת חדר השינה. ברט עלה עליי במיטה וניסה להוריד את בגדי, ולא הצליח כי היה שיכור. האמנתי כי הוא ינסה לאנוס אותי".

פורד תיארה כי ניסתה לקרוא לעזרה, אך לדבריה "כשעשיתי זאת הוא שם את ידו על פי על מנת שלא אצרח. היה לי קשה לנשום, פחדתי שיהרוג אותי". פורד ציינה כי לבסוף הצליחה לברוח מבלי שקוואנו הספיק לבצע את זממו.

"האירוע השפיע על חיי בצורה רצינית", סיפרה פורד, והוסיפה שמעולם לא חלקה את זהותו של קוואנו עם הקרובים שאיתם שיתפה את מקרה התקיפה. "מעולם לא השתמשתי בשמו לאף אחד מהאנשים שסיפרתי להם, עד יולי 2018. זה השתנה כששמעתי שהוא ברשימה לבית המשפט".

"אני לא פה כי אני רוצה להיות פה, אלא כי אני מרגישה שזו חובתי האזרחית", הוסיפה פורד כשדמעות בגרונה. לטענתה, לאחר שנודע כי היא מאשימה את קוואנו בתקיפה החלו הטרדות ואף איומים על חייה וחיי משפחתה: "תקפו את משפחתי ללא הפסקה, איימו להם על החיים. פרסמו את המידע האישי שלי ושל הוריי באינטרנט. משפחתי הייתה צריכה לעזוב את ביתה. אנו עוברים כל פעם למקום שונה עם מאבטחים. פרצו לאימייל שלי בניסיון לגרום לי לחזור בי".

שלשום התייחס קוואנו להאשמות נגדו והכחיש אותן בתוקף. בריאיון שהעניק לרשת פוקס ניוז ביחד עם אשתו, טען קוואנו כי מעולם לא תקף מינית אף אדם. לדבריו, מדובר בהאשמות-שווא ובמזימה מאורגנת שנועדה לסכל את מינויו. הוא הוסיף כי כלל לא קיים יחסי מין בעת שלמד בתיכון.

קודם לכן יצא טראמפ להגנת המועמד, וקבע כי ההאשמות נגד קוואנו "לא מבוססות, ומונעות מצרכים פוליטיים". בנאום שנשא במטה האו"ם בניו יורק, אמר טראמפ: "יש סיכוי שזה עלול להיות מהדברים הכי לא צודקים שיכולים לקרות למועמד. למרות זאת, אני עם השופט קוואנו". הוא הבהיר כי קוואנו "אדם מצויין", והוסיף: "אני תומך בו באופן מלא".