ברט קוואנו בעדותו בסנאט
צילום: אי-פי

מועמד טראמפ לבית המשפט העליון, ברט קוואנו: "לא הטרדתי מעולם"

בשימוע שנערך לו בסנאט דחה השופט את האשמותיה של ד"ר כריסטין בלייסי פורד נגדו: "האיומים הרבים נגד משפחתי לא יגרמו לי לפרוש לעולם. אני כאן כדי לומר את האמת"
איתמר מרגלית
27 בספטמבר 2018
23:05

מועמדו של טראמפ למשרת שופט בית המשפט העליון, ברט  קוואנו, אומר היום (חמישי) בעדותו בסנאט כי הוא דוחה את ההאשמות נגדי מכיוונה של ד"ר כריסטין בלייסי פורד כי הטריד אותה מינית. לדבריו, הטענות נגדו נועדו להרוס את שמו ואת המוניטין שצבר במשך שנים. "האיומים הרבים נגד משפחתו לא יגרמו לי לפרוש לעולם. אני כאן כדי לומר את האמת", אמר.

קוואנו אמר כי כל ארבעת האנשים שנטען כי היו מעורבים – אומרים שאינם זוכרים מקרה שכזה. "הקשיבו לאנשים שגדלו ועבדו איתי במשך כל חיי. הקשיבו לעדים". קוואנו פנה לצוות הסנאטורים: "למילים שלכם יש משמעות ומיליונים מקשיבים לכם. הוא תאר את כמויות האיומים על חייו ועל חיי משפחתו שקיבל. "זה קרקס, ההשלכות יהיו עמנו לעשורים רבים", ציין.

קוואנו הוסיף כי הוא מפחד מהעתיד, אך לא ירתע מההליך. "לא הטרדתי מעולם: בתיכון או בקולג'. הטרדה מינית זה דבר מזוויע. תמיד האשמות בנושא אלימות מינית חייבות להילקח ברצינות. באותו הזמן, גם למואשם חייבים שקולו יישמע".

לדבריו, הוא ופורד לא היו באותם מעגלים חברתיים ולא נמצאו באותם אירועים שהיא מתארת: "אם ההאשמות של פורד נכונות, היומן שלי מראה שזה לא נכון", אמר. "שתיתי עם חברים בירה כמעט מדי יום. לפעמים שתיתי יותר מדי בירה. אהבתי בירה, ואני אוהב גם כיום. אבל מעולם לא שתיתי עד כדי כך שלא זכרתי מה שעשיתי אחר כך". הוא הוסיף כי מעולם לא האמין שיצטרך להתייחס לנושא סקס בפני ועדת המשפט של הסנאט. הוא שב על טענותיו כי "מעולם לא קיים מגע מיני בזמן התיכון ושנים רבות אחר כך".

מוקדם יותר היום העידה לפני הוועדה ד"ר כריסטין בלייסי פורד, ותיארה את מה שלטענתה עולל לה קוואנו. "האירועים נכנסו לראשי ורדפו אותי כמבוגרת", סיפרה פורד, אחת מתוך שלוש נשים שהתלוננו נגד קוואנו, על התקיפה שאירעה לדבריה בשנת 1982, בעת שהייתה בגיל תיכון. הוועדה צפויה להצביע מחר על מינויו של קוואנו לתפקיד שופט.