יצחק אספה
צילום: פלאש 90

מקורבים למעורבים בתאונת הפגע וברח: "אם אספה ישתף את המשטרה במה שאמר לחברו הוא יפליל את עצמו"

מסתמן כי הכדורגלן התקשר לחברו עומר לקאו וביקש ממנו עזרה. מנגד טען בפני השוטרים בגירסתו הראשונה כי פגע בעמוד. השחקן החל אמש לשתף פעולה עם חוקריו לאחר שקודם לכן שמר על זכות השתיקה. היום הוארך מעצרו של אספה בשלושה ימים נוספים
הדס גרינברג ודניאל אלעזר
30 בספטמבר 2018
11:31

גורמים המקורבים למעורבים בתאונת הפגע וברח בתל אביב טוענים היום (ראשון) כי מסתמן שיצחק אספה, החשוד בהריגתו והפקרתו של הנער ארי נשר, שיתף את חברו עומר לקאו בפרטים שונים משהעביר למשטרה. לדבריהם, "אם אספה ישתף את המשטרה במה שהוא שיתף את לקאו הוא יפליל את עצמו״.

לטענת הגורמים אספה התקשר סמוך לשעת התאונה לחברו עומר לקאו, וככל הנראה שיתף אותו במידע אחר. לשיחה נחשף שחקן נוסף, כדורגלן הפועל רעננה אור דסה, ששהה בזמן השיחה עם לקאו ברכב. ככל הנראה הוא סיפר לו על התאונה ובמצוקה אליה נקלע וביקש ממנו עזרה. זאת בניגוד לגרסתו הראשונית של אספה למשטרה, כשעבר בדיקת אלכוהול וטען כי פגע בעמוד.

בתוך כך, בית משפט השלום בתל אביב האריך היום בפעם השלישית את מעצרו של אספה, הפעם בשלושה ימים. בדיון אמר נציג המשטרה כי השחקן שיתף פעולה עם החוקים, ומסר את גרסתו למה שהתרחש בליל התאונה, זאת בעקבות החלפת ייצוגו המשפטי.

הבעלים של קבוצת מ.ס אשדוד, ג׳קי בן זקן, העביר לאספה הנחייה דרך סנגורו כפיר דור, שלפיה הוא מצפה ממנו לשתף פעולה עם המשטרה. אמש בפגישתו של אספה עם עו״ד דור ולאחר המסר שהועבר לו מהנהלת הקבוצה, מסר השחקן גרסה שנייה ומורחבת כאשר עורך דינו הסכים להארכת מעצרו היום.

 


מקבוצתו מועדון ספורט אשדוד נמסר בתגובה: ״מעצרו של יצחק אספה הוארך בהסכמה עד ליום שלישי, מתוך הבנה כי המשטרה תצטרך לסיים בימים אלה את חקירתה. הסניגוריה אינה מתכוונת לדון בפרטי החקירה מחוץ לכתלי בית המשפט. בשעה זו כל שאנו מבקשים זה לשלוח את תנחומינו למשפחתו של ארי נשר ז"ל ולהשתתף בצערם הכבד". 

בדיון הארכת המעצר הקודם בשבוע שעבר, קבע השופט כי יש חשש לשיבוש בתיק וכי קיימות סתירות בין הגרסאות. "יש חשבונית על רכישת אלכוהול בסכום ניכר. הדברים לא משתלבים עם גרסתו של החשוד בדוח בדיקת המאפיינים. שתיקתו בחקירה מחזקת את המסוכנות שלו".

נציג המשטרה טען בדיון כי אספה הפקיר שני פצועים על הכביש, נמלט מהזירה ולא דיווח למשטרה. לדבריו הוא שיבש את ראיות התאונה והיה תחת השפעת אלכוהול. הוא ציין כי קיימות פעולות חקירה מרובות נוספות שמצריכות את הישארותו של אספה במעצר ומעורבים נוספים שצריכים להיחקר.

אספה ושחקן נוסף מליגת העל נעצרו בשבוע שעבר בחשד שפגעו עם רכבם בשני נערים כבני 16, שרכבו על אופניים חשמליים בשדרות רוקח בתל אביב. בבדיקה שערכה המשטרה לנהג, עלה כי רמת האלכוהול בדמו עמדה על 250, בעוד שהרף המותר לנהג צעיר עומד על 50. החשוד השני שוחרר למעצר בית. בכאן חדשות פורסם כי כדורגלן שלישי מליגת העל מסר עדות במשטרה, ואחריה שוחרר.