ליברמן ובנט במליאת הכנסת, ב-2015
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנט עונה לליברמן: "מדיניותו מול חמאס חלשה ושמאלנית"

אחרי ששר הביטחון הצהיר בכאן רשת ב' כי יו"ר הבית היהודי "נמחק" מבחינתו, השר השיב: "ליברמן מושך את כל הממשלה שמאלה – וחמאס נהיה חצוף יותר מיום ליום" • ח"כ שלח: "מעולם לא היה בישראל קבינט חסר אחריות כמו הנוכחי"
מיכאל שמש וזאב קם
02 באוקטובר 2018
10:35

אחרי ששר הביטחון, אביגדור ליברמן, הצהיר הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב' כי השר נפתלי בנט "נמחק" מבחינתו, יו"ר הבית היהודי תקף פעם נוספת את תפקודו מול חמאס ברצועת עזה. "מדיניות ליברמן מול חמאס היא חלשה ושמאלנית", האשים בנט. "הוא מושך את כל הממשלה שמאלה, וחמאס נהיה חצוף יותר מיום ליום".

בנט אמר בתגובה לדברי ליברמן כי "אני מצפה מהשר ליברמן לתקוף את חמאס ולא אותי. מהרגע הראשון קבעתי שצריך לירות במשגרי עפיפוני הנפץ, ובמקום זאת ליברמן מבליג ומשדר חולשה. מי שמשגר בלון עם מטען נפץ הוא מחבל שיש לחסלו ולא 'ילד תמים'".

האזינו לריאיון המלא של ליברמן לאריה גולן:

לדברי השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, "בשל מדיניות החולשה של ליברמן חמאס נעשה חצוף יותר מיום ליום. בימים האחרונים מחבלי חמאס משגרים מאות בלוני תבערה ונפץ מעל תושבי ישובי עוטף עזה, מחבלים מפרקים גדר, משליכים מטענים ורימונים ויוצאים משם ללא שריטה. הגיע הזמן למדיניות ברזל ימנית".

ברקע ההתכתשות בין השניים, אמר ח"כ עפר שלח (יש עתיד): "מעולם לא היה בישראל קבינט חסר אחריות ומשולח לשון כמו הקבינט הנוכחי. שר החינוך תוקף את שר הביטחון, ההדלפות רודפות זו את זו, וכל זה בניצוחו של ראש ממשלה שפשוט לא אכפת לו. ‬ככה אי אפשר לקבל את ההחלטות הקריטיות על פעולה ומוכנות שהקבינט עומד בפניהן עכשיו‬".

בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', הגיב ליברמן לביקורת שהשמיע נגדו השר נפתלי בנט בתחילת השבוע על מדיניותו כלפי האירועים ברצועת עזה. "לא אכפת לבנט, לא מחינוך ולא מביטחון. מבחינתי האיש נמחק, ממחר הוא פשוט לא קיים", הכריז שר הביטחון.

ליברמן ענה לקביעה של בנט שלפיה "הסכמי ליברמן - חמאס קרסו": "בנט משקר במצח נחושה. אמרתי שאני לא מאמין בשום הסדר עם חמאס. על איזו רפיסות הוא מדבר? רק ביום שישי האחרון נהרגו שבעה פורעים ומעל 500 נפצעו ואף ישראלי לא נפגע".