יצחק אספה בבית המשפט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפגע וברח בתל אביב: הכדורגלן יצחק אספה שוחרר למעצר בית

לבקשת המשטרה, בית משפט השלום בתל אביב הורה לשחרר את הנהג החשוד שהרג והפקיר את ארי נשר ופצע את חברו. השופט דחה את בקשת פרקליטו לשחררו לאימוני קבוצתו מ.ס. אשדוד
דניאל אלעזר
02 באוקטובר 2018
12:03

בית משפט השלום בתל אביב נענה היום (שלישי) לבקשת המשטרה ושחרר את הכדורגלן יצחק אספה, החשוד בהריגתו והפקרתו של ארי נשר בתאונת הפגע וברח בתל אביב, לתשעה ימי מעצר בית מלא. על אספה יחולו תנאים מגבילים כמו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 ימים, הפקדת ערבות כספית, הפקדת רישיון הנהיגה ואיסור על יצירת קשר עם מעורבים באירוע.

בדיון אמר נציג המשטרה כי הם מבקשים מעצר בית מלא למשך 30 ימים. למרות זאת, השופט עלא מסארווה החליט להפחיתו לתשעה ימים בלבד. בנוסף,  השופט דחה את בקשת פרקליטו של אספה לשחררו לאימוני מועדון ספורט אשדוד, וקבע כי הוא יישאר במעצר בית מלא בפיקוח.

בתחילת השבוע טענו גורמים המקורבים למעורבים בתאונה כי מסתמן שאספה שיתף את חברו עומר לקאו בפרטים שונים משהעביר למשטרה. לדבריהם, "אם אספה ישתף את המשטרה במה שהוא שיתף את לקאו,  הוא יפליל את עצמו״.

לטענת הגורמים, אספה התקשר סמוך לשעת התאונה לחברו עומר לקאו, וככל הנראה שיתף אותו במידע אחר. לשיחה נחשף שחקן נוסף, כדורגלן הפועל רעננה אור דסה, ששהה בזמן השיחה עם לקאו ברכב. ככל הנראה הוא סיפר לו על התאונה ובמצוקה אליה נקלע וביקש ממנו עזרה. זאת בניגוד לגרסתו הראשונית של אספה למשטרה, כשעבר בדיקת אלכוהול וטען כי פגע בעמוד.

הבעלים של קבוצת מ.ס אשדוד, ג׳קי בן זקן, העביר לאספה הנחייה דרך סנגורו כפיר דור, שלפיה הוא מצפה ממנו לשתף פעולה עם המשטרה. בפגישתו השבוע של אספה עם עו״ד דור ולאחר המסר שהועבר לו מהנהלת הקבוצה, מסר השחקן גרסה שנייה ומורחבת כאשר עורך דינו הסכים להארכת מעצרו היום.