בית החולים זיו
צילום: דוד כהן, פלאש 90

גורמים רפואיים: מותו של הצעיר במסיבת הטבע נגרם משימוש בסמים

מתוצאות ראשוניות שנערכו לאחר מותו של בן ה-27 במסיבה עולה שהסמים גרמו לקריסת מערכות. נתיחתו של הגבר השני מתעכבת עקב הליכים משפטיים והתנגדות המשפחה
דקלה אהרון שפרן
02 באוקטובר 2018
15:45

גורמים רפואיים טענו היום (שלישי) כי מותו של הגבר בן ה-27 במסיבת הטבע אתמול נגרם כתוצאה משימוש בסמים מסוגים שונים. מתוצאות ראשוניות של בדיקות שנערכו לאחר מותם של שני הגברים, עולה שהסמים גרמו לקריסת מערכות כללית וכשל איברים. נתיחתו של הגבר השני מתעכבת בשל הליכים משפטיים והתנגדות משפחתו לנתיחה.

אתמול מתו שני המבלים במסיבה בגליל העליון. הם פונו לבית החולים זיו בצפת ועברו נסיונות החייאה, אך לבסוף נקבע מותם. צעיר נוסף כבן 20 ממרכז הארץ מטופל במצב בינוני-קל כשהוא סובל מחדירת אוויר לחזה. במועצה האזורית טוענים כי מפיקי המסיבה, שנערכה בשטח פתוח סמוך ללהבות הבשן, עמדו בכל התנאים של המשטרה, מכבי האש וגורמי הבריאות והאבטחה.

לפני כשנה מתה החיילת טוהר דוד בת ה-20 במסיבת טבע בדרום הארץ. במשטרה התקבל דיווח שלפיו צעירה מוטלת בצד הכביש בצומת להבים, סמוך לתחנת אוטובוס. מהחקירה עלה כי דוד נחבלה בראשה במהלך המסיבה והתמוטטה. בשלב מסוים אותרה בידי המארגנים שהעלו אותה לטנדר שהיה ברשותם.

לאחר שניסו לסייע בטיפול רפואי לא מקצועי, הבינו כי אין מנוס אלא לפנות אותה אך לאחר מספר דקות נסיעה – שב הרכב על עקבותיו לשטח המסיבה. רק אחרי כחמש שעות בהן שכבה בטנדר ומצבה הידרדר, החליטו המארגנים להוציאה לכביש הראשי ולהזעיק טיפול רפואי.