יריב לוין ובנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בדרך לבחירת רמטכ"ל ומפכ"ל: הוצעו נציגי ציבור חדשים לוועדה למינוי בכירים

השר יריב לוין שעליו הוטלה משימת איתור הנציגים המליץ על פרופ' טליה איינהורן ומשה טרי לתפקיד. בחודש שעבר פרשו מהוועדה יעקב נגל ואיריס שטרק. לאחר שיאושר המינוי אמור ליברמן להודיע על מועמדיו הסופיים לתפקיד
מיכאל שמש
02 באוקטובר 2018
17:02

השר יריב לוין הודיע היום (שלישי) למזכיר הממשלה על שני הנציגים המומלצים על ידי לוועדה למינוי בכירים, בכך נעשה צעד נוסף לקראת ההחלטה על מינוי המפכ"ל והרמטכ"ל הבא. המועמדים שהוצעו הם פרופ' טליה איינהורן ומשה טרי. לאחר שיאושר מינויים של השניים, אמור שר הביטחון להודיע על שני מועמדיו לתפקיד הרמטכ"ל.

פרופ' טליה איינהורן משמשת כפרופסור מן המניין במחלקה לכלכלה ולמנהל עסקים באוניברסיטת אריאל, חוקרת בכירה אורחת בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב וחברה מלאה באקדמיה הבינלאומית למשפט השוואתי. משה טרי כיהן בשורה של תפקידים בכירים בשירות הציבורי ובמשק, ובהם יושב ראש הרשות לניירות ערך ומנכ"ל רשות הדואר.

המינוי הגיע לאחר שמקורבי ראש הממשלה, איריס שטרק והפרופסור יעקב נגל הודיעו על פרישתם מהוועדה בחודש שעבר. נגל, שהיה היועץ לביטחון לאומי, הגיש בערב ראש השנה מכתב התפטרות למזכיר הממשלה מהוועדה ואיריס שטרק הודיעה על כך זמן קצר לאחר מכן. נגד מינויים של השניים לוועדה כנציגי ציבור הוגשה עתירה לבג"ץ ובעקבותיה הוקפאו דיוני הוועדה.

בתוך כך, על אף הביקורת של בג"ץ, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לשוב ולאשר לראש הממשלה בנימין נתניהו להצביע על מינוי חברים חדשים בוועדה למינוי בכירים. לאחר שמנדלבליט אסר על מעורבות כלשהי של נתניהו בבחינת מועמדים למפכ"לות, כפי שנחשף בכאן חדשות.