תיעוד שיגור הטילים לסוריה, כפי שפורסם באיראן
צילום: אי-פי

מפקד חיל האוויר האיראני: 40 מפקדי דאעש נהרגו בתקיפה בסוריה

מפקד חיל האוויר האיראני עדכן על מתקפת הטילים נגד המדינה האיסלאמית. לדבריו, התקיפה כללה טילים ארוכי טווח וכלי טיס בלתי מאוישים
רועי קייס
02 באוקטובר 2018
19:44

מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה הודיע הערב (שלישי) כי 40 מפקדים מארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) נהרגו בתקיפה שביצעה איראן לפנות בוקר במזרח סוריה. מדובר בתקיפה באמצעות טילים ארוכי טווח ששוגרו מבסיס במערב איראן, ובאמצעות כלי טיס בלתי מאוישים.

אתמול דווח בתקשורת האיראנית שפעילי טרור רבים נהרגו בתקיפה, שבוצעה כנקמה על הפיגוע הקטלני במצעד הצבאי בדרום איראן לפני יותר מעשרה ימים. לפי הודעת איראן מטרת התקיפה הייתה כינוס של מתכנני הפיגוע. לפי מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, שיגור הטילים האיראני הלילה כוון לאזור שנמצא בשליטת ארגון המדינה האסלאמית בגדה המזרחית של נהר הפרת, בקרבת העיר אל-בוכמאל סמוך לגבול בין סוריה לעיראק.

סרטון שפורסם בכלי תקשורת באיראן מציג כביכול את הטילים הבליסטיים ששוגרו לעבר סוריה. על אחד מהטילים נכתב: "מוות לארצות הברית, מוות לישראל ומוות לסעודיה". עוד נמסר בהודעת משמרות המהפכה כי שוגרו שישה טילים בליסטיים מבסיס של חיל האוויר האיראני במערב המדינה, לעבר "פעילי טרור" במזרח סוריה. בהמשך, שבעה כלי טיס לא מאוישים הפציצו אתרים בהם מתרכזים "פעילי הטרור". לטענת משמרות המהפכה, אותם פעילי טרור נתמכים בידי ארה"ב. סוכנות הידיעות פארס מדווחת כי נעשה שימוש בטילים מסוג ד'ו אל-פקאר, המגיעים לטווח של 750 ק"מ, וקיאם, המגיעים לטווח של 800 ק"מ.

29 בני אדם נהרגו וכ-60 נפצעו, בהם חיילים של משמרות המהפכה, בפיגוע הירי בחודש שעבר, במצעד הצבאי בדרום-מערב איראן. ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) קיבל עליו את האחריות למתקפת הירי.

סוכנות הידיעות "אעמאק" של ארגון המדינה האסלאמית פרסמה גם סרטון המתעד כביכול את מבצעי הפיגוע במצעד הצבאי באיראן. הסרטון צולם לכאורה לפני הפיגוע, ונראים בו שלושה בני אדם - שניים מהם מדברים בערבית והשלישי בפרסית. בסרטון אומר אחד האנשים שהוא מודה לאל שנתן לו את משימת הגי'האד הזאת. עם זאת, השלושה לא מכריזים על השתייכותם לדאעש.

תגיות:
דאעש