איילת שקד
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שקד: הוועדה למינוי בכירים מיותרת; תומכת בשימוע לשופטים לעליון

בעקבות שני הנציגים החדשים שהוצעו לוועדה, שרת המשפטים אמרה בריאיון לקלמן-ליברמן: "כמעט כל מינוי של בכיר מוכרע בבג"ץ, צריך לשים לזה סוף". על העימות בין בנט לליברמן אמרה: "צריך להנהיג בעזה מדיניות אגרסיבית יותר"
קלמן-ליברמן
03 באוקטובר 2018
10:19

יום לאחר ששני נציגים חדשים הוצעו לוועדה למינוי בכירים, שרת המשפטים, איילת שקד, טענה היום (רביעי) כי הוועדה מיותרת. בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב', אמרה שקד כי "כמעט כל מינוי של בכיר זוכה לעתירה ומוכרע בבג"ץ. רובן עתירות סרק ועתירות קנטרניות, וצריך לעשות לזה סוף".

"הירידה לחיי מועמדים לעשייה הציבורית מוגזמת. היא מבריחה אנשים טובים עם רקורד מוכח, שלא רוצים את ההתעסקות הזו", הסבירה השרה. במקום הוועדה, היא טענה כי שרים יוכלו להציע שמות של מועמדים לתפקידים ציבוריים, ולהעמידם לשיקול הציבור במשך שבועיים-שלושה. "אפשר לפשט תהליכים. הממשלה היא גוף מוסמך ורציני לא פחות מהוועדה הזו", אמרה שקד.

האזינו לריאיון עם איילת שקד בקלמן-ליברמן:

ברקע הסערה סביב מועמדו של הנשיא טראמפ לבית המשפט העליון בארצות הברית, ברט קוואנו, הצהירה שקד כי היא תומכת במינוי שופטים באמצעות שימוע: "זה משהו שאפשר לשקול אותו. אני חושבת שגם בישראל, הוועדה לבחירת השופטים צריכה לרדת לעומקם של דברים ולשאול גם על תפיסת עולם ועל סט הערכים. גם כשאני קידמתי מועמדים לבית המשפט העליון, ביררתי מה תפיסת עולמם". על קוואנו עצמו, שכמה נשים התלוננו כי תקף אותן מינית, אמרה שקד כי "מבחינת העמדות המשפטיות שלו, הוא אדם ראוי ומתאים".

השרה התייחסה גם לעימות הפומבי בין יו"ר מפלגתה, נפתלי בנט, לבין שר הביטחון, אביגדור ליברמן. "בהחלט צריך להנהיג בעזה מדיניות אגרסיבית יותר", אמרה שקד. "בנט אמר מהתחלה שמוכרחים לירות על מחבלים שיורים בלוני נפץ ותבערה. אלה מחבלים לכל דבר, ואי אפשר להתייחס אליהם בעדינות". היא הדגישה כי "ודאי שיש אחריות בנושא הזה גם לראש הממשלה, לשר הביטחון ולכל חברי הקבינט".