פעיל חמאס
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

שב"כ חשף תשתית חמאס ביו"ש שתכננה לבצע פיגועים

מהחקירה עולה שארגון הטרור גייס את הפעילים דרך הרשתות החברתיות. בנוסף נעשה מאמץ לגיוס סטודנטים להנדסה, שישמשו להכנסת מטענים. נגד שלושה פלסטינים מיהודה ושומרון הוגשו כתבי אישום
כרמל דנגור
03 באוקטובר 2018
11:09

שב"כ הודיע הבוקר (רביעי) כי חשף תשתית חמאס ביהודה ושומרון במסגרתה גויסו פעילים באמצעות הרשתות החברתיות. בנוסף נעשה מאמץ מיוחד לגיוס סטודנטים פלסטינים מתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, ששימשו כמהנדסים לייצור מטענים. במטרה לסכל את הפעילות נעצרו ונחקרו כמה תושבי יהודה ושומרון.

בחקירותיהם בשב"כ של עיסא שלאלדה ועמר מסעוד, בני 21 ו-20, פעילים בתא הסטודנטים של חמאס באוניברסיטת ביר זית, עלה כי גויסו באמצעות פייסבוק, על ידי גורמים בזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, לצורך ביצוע פיגועים וסיוע בהעברות כספי טרור. בנוסף התברר כי עברו הכשרות צבאיות שונות. נגד השניים הוגשו כתבי אישום בגין קשר עם גורמי טרור וחברות בארגון טרור.

כמו כן, כתב אישום הוגש נגד חאזם חמאיל, תושב השומרון בן 24, שניהל קשר בפייסבוק עם גורם מעזה שעשה שימוש בפרופיל פיקטיבי. חמאיל הונחה לקדם פיגוע מטעם ארגון הטרור, והיה צריך לקבל מידי הגורם כסף ואמצעי לחימה. הוא הואשם במגע עם האויב.

משב"כ נמסר כי "שירות הביטחון הכללי עוקב אחר מאמצים מתמשכים אלה ויפעל לסכל מבעוד מועד כל פעילות של ארגון הטרור חמאס".