פרופ' טליה איינהורן
צילום מסך

יועצו של ליברמן מתפטר כדי לאפשר לאמו להתמנות לוועדה למינוי בכירים

לאחר הפרסום אמש בכאן חדשות כי משרד המשפטים יבדוק האם קיימת מניעה למנות את פרופסור טליה איינהורן כנציגת הציבור בוועדה למינוי בכירים בשל היות בנה יועצו של שר הביטחון, הודיע ישראל איינהורן ששימש יועץ מדיה דיגיטלית בלשכתו של ליברמן, על עזיבת התפקיד. הוועדה צפויה לדון בין השאר במינוי הרמטכ"ל הבא
רועי שרון ויואב קרקובסקי
03 באוקטובר 2018
16:36

ישראל איינהורן, בנה של המועמדת לוועדה למינוי בכירים פרופסור טליה איינהורן, הודיע היום (רביעי) לשר הביטחון אביגדור ליברמן כי הוא מתפטר מתפקידו, על מנת לאפשר את מינויה של אימו לחברה בוועדה למינוי בכירים. לשכת שר הביטחון הודיעה כי ליברמן קיבל את החלטתו לעזוב את תפקידו כיועץ לענייני דעת קהל ומדיה דיגיטלית "בצער אך בהבנה".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי משרד המשפטים צפוי היה לבדוק האם קיימת מניעה למנות את פרופסור איינהורן כנציגת הציבור בוועדה למינוי בכירים, שתדון בין השאר במינוי הרמטכ"ל הבא, בשל היות בנה יועצו של שר הביטחון.

מוקדם יותר אתמול נודע כי פרופסור טליה איינהורן ומשה טרי הם המועמדים להחליף את נשיאת לשכת רואי החשבון איריס שטרק והפרופסור יעקב נגל, שפרשו מהוועדה לאחר שנגד מינויים הוגשה עתירה לבג"ץ ובעקבותיה הוקפאו דיוני הוועדה.

פרופסור טליה איינהורן משמשת פרופסור מן המניין במחלקה לכלכלה ולמנהל עסקים באוניברסיטת אריאל, חוקרת בכירה אורחת בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב וחברה מלאה באקדמיה הבינלאומית למשפט השוואתי. משה טרי כיהן בשורה של תפקידים בכירים בשירות הציבורי ובמשק, ובהם יושב ראש הרשות לניירות ערך ומנכ"ל רשות הדואר.