תקיפה בסוריה (ארכיון)
צילום: אי-פי

דיווחים: בנו הצעיר של מנהיג דאעש נהרג בסוריה

מקורות בעיראק טענו כי בנו של אבו בכר אל-בגדאדי נהרג בתקיפה שביצעה רוסיה. בחודש יולי נהרג בן נוסף של מנהיג הארגון כשניסה להשתלט על תחנת כוח בסוריה
עמרי חיים
04 באוקטובר 2018
09:10

מקורות בעיראק טענו היום (חמישי) כי בנו הצעיר של מנהיג דאעש, אבו בכר אל-בגדאדי, נהרג בימים האחרונים בתקיפה אווירית שביצעה רוסיה בסוריה. המקורות לא מסרו פרטים נוספים.

אם הדיווחים מעיראק יתבררו כנכונים, מדובר בבן השני של אל-בגדאדי שנהרג בסוריה. בחודש יולי דווח כי בן נוסף שלו, חוזייפה, נהרג בעת ניסיון להשתלט על תחנת כוח מקומית.

מצבו של מנהיג דאעש עצמו אינו ברור, ולא קיים מידע מהימן בנוגע למקום הימצאו. באוגוסט האחרון פרסם דאעש קלטת שמע של אל-בגדאדי באורך של יותר מ-54 דקות, על רקע דיווחים שמצבו הבריאותי רעוע. הוא קרא למחבלי הארגון בעיראק להמשיך לבצע פיגועים.

אל-בגדאדי פנה למחבלים בארגון בסוריה, בעיראק, בסיני, בתימן, בלוב ובמקומות אחרים וניסה לעודד את רוחם. "שאפו לניצחון כשאתם מתאמצים. ייחלו למות קדושים כשאתם מגלים סבלנות ושימו את מבטחכם במי שבידיו הכול", אמר המנהיג.

בקלטת הקודמת שפרסם אל-בגדאדי לאחר דיווחים על מותו, אמר כי "על חיילי המדינה האיסלאמית להבעיר את השטח בכל מקום", וקרא "לכל המוסלמים להמשיך בפעולותיהם ובג'יהאד. "הגיע הזמן לשאת את הדגל ולהקריב את הנפש למען אללה", אמר אז.

שלשום הודיע מפקד חיל האוויר של משמרות המהפכה באיראן כי 40 מפקדים בדאעש נהרגו בתקיפה שביצעה איראן לפנות בוקר במזרח סוריה. מדובר בתקיפה באמצעות טילים ארוכי טווח ששוגרו מבסיס במערב איראן, ובאמצעות כלי טיס בלתי מאוישים.

עוד לפני ההודעה, דווח בתקשורת האיראנית כי פעילי טרור רבים נהרגו בתקיפה, שבוצעה כנקמה על הפיגוע הקטלני במצעד הצבאי בדרום איראן לפני כשבועיים. לפי הודעת איראן, מטרת התקיפה הייתה כינוס של מתכנני הפיגוע. 

 

 

תגיות:
דאעש