פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות ריבוי התקריות האלימות על הגדר: צה"ל מתגבר כוחות בעוטף עזה

הרמטכ"ל קיים הבוקר הערכת מצב בהשתתפות בכירים בצה"ל ובשב"כ ובסופה הוחלט על תגבור כוחות במהלך הימים הקרובים בפיקוד הדרום
רועי שרון וכרמלה מנשה
04 באוקטובר 2018
11:25

צה"ל יחל מהבוקר (חמישי) בתגבור כוחות רחב בפיקוד הדרום. תגבור הכוחות יימשך לאורך הימים הקרובים. כך הוחלט בתום הערכת מצב שקיים הרמטכ"ל רב אלוף, גדי איזנקוט, עם בכירים בצה"ל ובשב"כ. זאת בעקבות ריבוי התקריות האלימות על גדר הגבול עם רצועת עזה בימים האחרונים. בצה״ל מטילים את האחריות למתרחש ברצועת עזה על חמאס ואומרים כי צה"ל ערוך ומוכן למגוון תרחישים.

באחרונה התגברו הההפגנות האלימות על גדר הגבול עם רצועת עזה והן מתקיימות לא רק בימי שישי כפי שהיה נהוג בחודשים האחרונים. ביום שישי האחרון דיווחו הפלסטינים כי שבעה מפגינים נהרגו, בהם ילד בן 12, נער בן 14 ושני צעירים בני 18 וכי כ-400 נפצעו בהפגנות. בצה"ל ציינו כי כ-20 אלף פלסטינים הגיעו לכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. חלקם התפרעו והשליכו לעבר כוחות צה"ל רימונים, מטענים וגם הבעירו צמיגים ויידו אבנים. 

שלשום דיווח משרד הבריאות בעזה כי 93 פלסטינים נפצעו בעימותים עם צה"ל בגבול הרצועה. לדברי הפלסטינים, 37 מהם נפצעו מאש חיה, בהפגנה שהשתתפו בה כ-4,000 פלסטינים מול זיקים. המפגינים השליכו חפצים בוערים לעבר הגדר. חיילי צה"ל הפעילו בתגובה אמצעים לפיזור הפגנות.