גל הירש
צילום: פלאש 90

הפרקליטות לגל הירש: "החקירה לא 'נמרחה' ונוהלה משיקולים מקצועיים"

במכתב שנשלח מטעם הפרקליטות לבאי כוחו של הירש נכתב כי החקירה, שהביאה להסרת מועמדות למפכ"לות ב-2015, לא הייתה מבוססת על חומר ש"נגנז". בכאן חדשות פורסם לראשונה לפני כחודשיים כי התיק צפוי להיסגר
תמר אלמוג
04 באוקטובר 2018
17:52
עודכן ב 19:35

הפרקליטות פרסמה היום (חמישי) את תשובתה לגל הירש על טענותיו בנושא החקירה המתנהלת בעניינו. במכתב מהפרקליטות לבאי כוחו של תת-אלוף במיל' נטען כי החקירה נגד הירש לא "נמרחה", נוהלה מתוך שיקולים מקצועיים והייתה מבוססת על חומר עדכני.

"לאחר בדיקת הדברים ובירורים שנערכו, ובניגוד לטענות שהושמעו – לאורך כל התקופה בוצעו פעולת חקירה באופן שוטף ורציף", נמסר בתשובה ששוגרה על דעת היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה. "מדובר בחקירה מורכבת ומסועפת הכוללת חשדות לביצוע עבירות הן על פי חוק העונשין והן על פי פקודת מס הכנסה, המערבת מספר לא מבוטל של חשודים, ובעלת היבטים בינלאומיים משמעותיים".

בתשובה לטענות שהועלו בנוגע לתחילת הבדיקה בעניינו של הירש, כאשר נודע על הכוונה למנותו למפכ"ל ב-2015, נמסר מהפרקליטות כי לא נמצא בסיס לטענה כי הבדיקה החלה על רקע חומר ישן ש"נגנז". "נכון למועד ההחלטה על מינויו למפכ"ל טרם הושלמה בחינת חלק מהמידע שהיה קיים, וממילא לא הוחלט לגביו באופן סופי", נמסר מהפרקליטות. בנוגע לתיק השני שנבדק בעניינו של הירש, בעניין חוף ראשון לציון, בפרקליטות אומרים כי התיק כבר אצלם וההחלטה תתקבל בהקדם.

פרקליטיו של הירש, עורכי הדין גיורא אדרת וטל שפירא מסרו בתגובה: "הודעת הפרקליטות שהודלפה לתקשורת במלואה בתוך דקות משליחתה אלינו איננה אלא מחזור אותן טענות וסיסמאות ריקות המושמעות מזה למעלה משלוש שנים ואין בהן כל הסבר ממשי לגרירת הרגליים החריגה והבלתי סבירה בחקירה זו. חקירת המשטרה הסתיימה לפני שנה וחצי ללא המלצות נגד הירש ומאז התיק שוכב בפרקליטות. אף אחת מהחקירות שנפתחו לא מצדיקה את הפעולות החקירתיות המתבצעות לכאורה כיום ולא ניתן להשתחרר מהתחושה כי פעולות אלה נעשות אך ורק במטרה להצדיק בדיעבד את ההחלטה על סיכול מינוי של הירש לתפקיד מפכ״ל המשטרה".

לפני כחודשיים פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי תיק החקירה נגד הירש צפוי להיסגר, לאחר שלא נמצאו ראיות לביצוע מעשים פליליים על ידו. הירש, שהיה מועמד של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לתפקיד המפכ"ל, נאלץ להסיר את מועמדותו. נגד הירש נפתחה אז חקירה בחשד למתן שוחד לשר ההגנה גיאורגי, ובשורה של עבירות של הלבנת הון.

גם השר הגיאורגי זוכה. בית משפט בלונדון קבע כי לא נפל פגם בעסקה בין הירש לגיאורגים. הירש מסר בתגובה: "אחרי שלוש שנים של ייסורים, אין לי מילים, אני נרגש".