בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו יעומת בחקירתו עם עדויות חדשות בתיק 2000

מן העדויות שעמן יעומת רה"מ עולה מעורבות משמעותית של איש העסקים ארנון מילצ'ן, במגעים בין נתניהו ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. למעורבות מילצ'ן חשיבות גדולה בניסיון המשטרה להוכיח כי נתניהו ומוזס תכננו להוציא את העסקה ביניהם לפועל
רום ליאור
04 באוקטובר 2018
22:18

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייחקר מחר (שישי) בפעם ה-12 במעונו בירושלים. בחקירה צפוי נתניהו להיות מעומת עם עדויות חדשות שנאספו בתיק 2000, העוסק בקשרי ראש הממשלה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס.


מן העדויות שעמן יעומת נתניהו מחר עולה מעורבות משמעותית של איש העסקים ארנון מילצ׳ן בתיווך בין ראש הממשלה למוזס בשיחות שנערכו ב-2009. יש לציין כי למעורבות מילצ׳ן חשיבות גדולה בניסיון המשטרה להוכיח שנתניהו ומוזס היו מעוניינים להוציא את העסקה שבה דנו לפועל, ובכך גם לבסס את החשד נגד נתניהו לעבירת השוחד.

במשטרה סבורעם שהפריכה את גרסתו של ראש הממשלה. במערכת אכיפת החוק טענו בחודש שעבר כי עדויותיהם של המוציא לאור של העיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון, ושל רעייתו מרים פגעו בנתניהו וסיבכו אותו. פרט לעדויות הזוג אדלסון נשענת המשטרה על עדי המדינה בתיק, בהם עד המדינה ניר חפץ, וגם על עדותו של עורך "ישראל היום" לשעבר, עמוס רגב.