ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

נתניהו נחקר בפעם ה-12: "לא רק שאין בשר, אין גם עצם"

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתום חקירתו, שערכה כארבע וחצי שעות, כי הוא ענה על השאלות "בביטחון מלא". מדובר בחקירה הראשונה בתיק מאז פרסום המלצות המשטרה
מיכאל שמש
05 באוקטובר 2018
15:15

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (שישי) בפעם ה-12 בתיק 2000. החקירה נמשכה כארבע וחצי שעות. בתום החקירה נמסר מטעמו של נתניהו כי "ברור סופית שבחקירות ראש הממשלה לא רק שאין בשר, אין גם עצם". נמסר גם כי נתניהו ענה על השאלות "בביטחון מלא" ו"מתוך ידיעה ברורה שלא היה כלום ולכן גם לא יהיה כלום".

החקירה הקודמת התקיימה לפני כחודש. זו הפעם הראשונה שראש הממשלה נחקר מאז פרסום המלצות המשטרה להעמיד לדין את נתניהו. לפי ההערכות, החקירה התמקדה בתיק 2000, העוסק בקשרי ראש הממשלה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס. ייתכן שהחקירה תעסוק גם בתיק 1000.

לפני החקירה נודע כי החקירה תבוסס על השלמות חקירה ועדויות חדשות שנאספו בפרשה, ובראשן זו של עד המדינה ניר חפץ. נתניהו עומת ככל הנראה עם ראיות, לפיהן ארנון מילצ׳ן תיווך בינו לבין מוזס בתקופת המגעים בין השניים, מה שיכול להעיד על ניסיון להוציא את העסקה שבה דנו לפועל.

במשטרה סבורים שהפריכו את גרסתו של ראש הממשלה. במערכת אכיפת החוק טענו בחודש שעבר כי עדויותיהם של המוציא לאור של העיתון "ישראל היום", שלדון אדלסון, ושל רעייתו מרים פגעו בנתניהו וסיבכו אותו. פרט לעדויות הזוג אדלסון נשענת המשטרה על עדי המדינה בתיק, בהם עד המדינה ניר חפץ, וגם על עדותו של עורך "ישראל היום" לשעבר, עמוס רגב.

במסגרת השלמות החקירה נבדק אם מילצ'ן היה מעורב במגעים בין נתניהו למוזס ב-2009, אז סיכמו לכאורה השניים כי "ישראל היום" לא יוציא מוסף סוף שבוע ובתמורה "ידיעות אחרונות" לא יתקוף את נתניהו. על פי פרטי החקירה, העסקה יצאה לדרך עד לפיצוץ בסוף אותה שנה אחריו השיק העיתון גיליון סוף שבוע.

בחודש יוני נחקרו במשטרה יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ומוזס, בחשד למעורבותם בתיק 2000. חקירתו של כבל הסתיימה לאחר ארבע שעות, ומוזס סיים את חקירתו לאחר כשש שעות.