להב 433, ארכיון
צילום: פלאש 90

פרשת השוחד במשרד התחבורה: עוד בעל חברת אוטובוסים נעצר

פרסום ראשון: בעליה של חברת אוטובוסים נוספת נעצר בחשד שנתן שוחד לבכיר במשרד התחבורה, ששמו טרם פורסם. בשבוע שעבר נעצרו בעלי חברת "אפיקים" בחשד שנתנו שוחד בתמורה להטבות במכרזים
רועי ינובסקי
07 באוקטובר 2018
18:55

פרסום ראשון: התפתחות בפרשת השוחד במשרד התחבורה: המשטרה עצרה חשוד נוסף במתן שוחד לבכיר במשרד התחבורה שנעצר בשבוע שעבר, בעלים של חברה אחרת.

החשוד, בעלים של חברת אוטובוסים נוספת שהתגלתה מעורבותה, חשוד במתן טובות הנאה לבכיר תמורת הטבות במכרזים הנוגעים לשירותי תחבורה ציבורית. שמו של הבכיר נאסר לפרסום. בשבוע שעבר הותר לפרסום שבעלי חברת "אפיקים", בני משפחת סלע, נעצרו בחשד למתן שוחד לאותו בכיר בתמורה להטבות במכרזים בתחבורה ציבורית.

נגד הבכיר שנעצר הוגשה תלונה לנציבות שירות המדינה כבר בשנת 2013. בתלונה מתוארים 12 מקרים שונים שבהם הוא פעל לכאורה בניגוד לחוק, ונכתב בה: "אולי הגיע הזמן לבדוק את מעלליו כמו שצריך אחת ולתמיד?".

המקרים המתוארים בתלונה ישנים מאלה שנחקרים כעת, אבל התלונות בעלות אופי דומה. בכיר לשעבר בנציבות סיפר כי נגד החשוד הוגשו תלונות נוספות בעבר, אך בנציבות שירות המדינה נאלצו לסגור את כולן בהיעדר ראיות מספקות.

העובד הבכיר, האחראי על קווי התחבורה הציבורית ברחבי הארץ, חשוד בקבלת שוחד. לפי החשד, הוא קידם חברת אוטובוסים אחת על פני המתחרות בתמורה לטובות הנאה. הוא נעצר ביחד עם ארבעה מעורבים נוספים בפרשה, החשודים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה, הפרת אמונים ועבירות נוספות.

החקירה מתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433. עם מעצרם של החשודים בשבוע שעבר נערכו חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם.