אפי נווה, ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אפי נווה מגיב לסערה: "מתחולל סביבי מחול שדים"

יו"ר לשכת עורכי הדין, החשוד שניסה להכניס אישה לישראל מבלי להציג את דרכונה, הבהיר כי אם החקירה בעניינו לא תסתיים עד מועד כינוס הוועדה לבחירת שופטים, לא ישתתף בישיבה. "רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים", כתב בפוסט לחברי הלשכה. עורך הדין אייל בסרגליק בריאיון בתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב': "נווה לא הודה בעבירה פלילית"
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
08 באוקטובר 2018
12:12

ראש לשכת עורכי הדין, עורך הדין אפי נווה, הפיץ הבוקר (שני) פוסט בו התייחס לסערה שנוצרה סביב חקירתו בחשד שניסה להכניס אישה לישראל ללא הצגת דרכונה: "אם התיק נגדי יהיה תלוי ועומד עד מועד כינוס הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה".

"לאור מחול השדים שמתחולל סביבי בימים האחרונים מצאתי לנכון להבהיר את המובן מאליו", כתב נווה. "אם תיק החקירה נגדי יהיה תלוי ועומד עד ה-23.11, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה. רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים, אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב", הוסיף נווה. "זוהי שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם למיניהם. אלה לא ימים קלים עבורי אך אני בטוח שבזכות תמיכתכם אעבור אותם מחוזק".

יו"ר הוועדה לעניינים פליליים של לשכת עורכי הדין, עורך הדין אייל בסרגליק, אמר מוקדם יותר בריאיון בתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי נווה "לא הודה בעבירה פלילית".

האזינו לריאיון המלא עם עורך הדין אייל בסרגליק:


לדברי עורך הדין אייל בסרגליק, נווה "אמר שהייתה טעות, אבל לא עבירה. כנראה שזה משהו בשגגה. אם זה היה מישהו אחר לא היו מדווחים על זה ככה. אני מעריך שהתיק ייסגר ללא כלום. יש סכסוך גירושים קשה", אמר בסרגליק. "הוא יצר לעצמו הרבה מאוד אויבים ומנסים לרקוד על הדם על משהו שלא היה".

המשטרה צפויה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נווה. בינתיים, התגובות במערכת המשפט סוערות: חברת הוועדה לבחירת שופטים לצדו של נווה, עורכת הדין אילנה סקר אמרה כי מדובר בסכסוך גירושים מכוער. "העניין (בגינו נחקר) מטופש דיו ואין צורך לתלות איש בכיכר העיר", אמרה. "אתנגד לכל פגיעה בחברותו של אפי נווה בוועדה".

הפרקליטות צפויה להכריע בתיק בתוך שבועיים או שלושה. שרת המשפטים איילת שקד הבהירה אתמול כי ימתינו לעמדת הפרקליטות על מנת לקבוע מה דין השתתפות נווה בוועדה, הצפויה להתכנס רק בעוד כחודש.