הלווייתה של הנרצחת בפיגוע קים לבנגורנד-יחזקאל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפצועה בפיגוע בברקן: "למזלי, הכדור פגע ויצא"

מצבה של שרה וטורי, שנפצעה בפיגוע במפעל, השתפר ומוגדר כעת קל. היא אמרה ממיטתה בבית החולים: "עצוב וכואב לי על החברים שלי". בת דודתה של הנרצחת סיפרה בכאן רשת ב': "המשפחה מפורקת. נעשה הכול שלבן ולבעל לא יחסר דבר"
דניאל אלעזר
08 באוקטובר 2018
11:23

שרה וטורי, שנפצעה בפיגוע באזור התעשייה ברקן שבו נרצחו קים לבנגורנד-יחזקאל וזיו חג'בי, צפויה להשתחרר בקרוב מבית החולים. היום (שני) השתפר מצבה, שמוגדר כעת קל. "למזלי, הכדור פגע בי ויצא", היא שחזרה היום ממיטתה. "אני כבר מרגישה יותר טוב. עצוב לי וכואב לי על החברים שלי".


וטורי תיארה את ההתרחשויות בזמן הפיגוע: "ברחתי למשרד והתחבאתי מתחת לשולחן. ראיתי שאני מדממת. שמעתי ארבע או חמש יריות חזקות. המחבל חזר אליי למשרד - ותוך שנייה נעלם".

ספיר הורדי, בת דודתה של הנרצחת בפיגוע קים לבנגורנד-יחזקאל, סיפרה היום בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב' כי המשפחה מפורקת בעקבות האובדן. "זה פשוט אסון כבד שנפל עלינו", היא אמרה.

בת הדודה סיפרה על קים: "היא הייתה קרן אור. בחורה מלאת שמחת חיים ואופטימיות. היא הייתה הדבק של המשפחה שלנו". הורדי התחייבה כי המשפחה תעשה הכול "כדי שלבן של קים ולבעלה לא יחסר דבר לעולם".

האזינו לריאיון עם בת הדודה של קים בקלמן-ליברמן:

מוקדם יותר פורסמה בכאן רשת ב' עדותו של המאבטח שבדק את המחבל בכניסה לאזור התעשייה ברקן, שבה טען כי בגלל העומס במקום, לא ניתן לבצע בידוק ביטחוני ראוי. לדברי המאבטח, בשעות הבוקר מגיעים לאזור התעשייה אלפי פועלים בשעה, ולמרות התראות גלאי המתכות הם לא יכולים לבדוק את אישורי הפועלים.

"המגנומטר מצפצף כל הזמן ולנו אין מה לעשות עם זה", אומר המאבטח. "אנחנו בקושי מצליחים לבדוק שהיתרי הכניסה שהם מציגים לא מזויפים. אין לנו יכולת לבצע בידוק ביטחוני ממשי לפועלים". המחבל שביצע את הפיגוע החזיק בהיתר כניסה לאזור התעשייה והרובה ששימש לירי היה בתיק על גבו.