פרח בתל אביב, ב-2016
צילום: אי-פי

מח"ש שוקלת להעמיד לדין שוטר בגין תקיפת ג'עפר פרח

השוטר הוצא לחופשה כפויה מאז האירוע לפני כחמישה חודשים; פרח: זה לא רק השוטר הבודד, מדובר במערכת שנרקבה בתרבות שקר ואלימות. מצפה שהמפכ"ל יתנצל
כתבי כאן חדשות
08 באוקטובר 2018
21:36
עודכן ב 22:22

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) זימנה לשימוע שוטר סיור מתחנת חיפה והיא שוקלת בדעתה להגיש נגדו כתב אישום על שתקף את מנהל מרכז "מוסאווה" ג'עפר פרח וגרם לו לחבלה בעת שהיה עצור בתחנת המשטרה בחיפה. השוטר הוצא לחופשה כפויה מאז האירוע לפני כחמישה חודשים.

במשטרה אמרו כי "הרינו להזכיר כי משטרת ישראל הוציאה את השוטר לחופשה כפויה מיד עם פתיחת החקירה. מאז הוארכה החופשה הכפויה מעת לעת וזאת עד לקבלת החלטת מח״ש בעניינו. עם קבלת החלטתם, תחזור ותדון משטרת ישראל באשר לעתידו כמקובל במקרים כאלה. יודגש כי המעשים המיוחסים לשוטר אינם עומדים בקנה אחד עם ערכיה של משטרת ישראל".

פרח עצמו מסר: "זה לא רק השוטר הבודד. מדובר במערכת שנרקבה בתרבות שקר ואלימות. חבל שמפקדי המשטרה נתנו יד במשך חודשים לשקרים כלפיי. מצפה שהמפכ"ל יתנצל על הגרסאות השונות שמסר בימים לאחר התקיפה".

המקרה התרחש במאי האחרון, בהפגנת הזדהות בחיפה של פעילי שמאל יהודים וערבים עם תושבי רצועת עזה. המשטרה עצרה 21 בני אדם בחשד לפגיעה בסדר הציבורי ובניסיון לחסום כבישים. פרח עצמו אושפז בבית החולים בני ציון בעיר עם שבר ברגלו. לדבריו, "עם שבר ברגל העבירו אותי מזינזנה לזינזנה. אני יודע מי השוטר ואגיש נגדו תביעה אישית. אני לא סומך על המחלקה לחקירות שוטרים שיחקרו את האירוע הזה", אמר בריאיון לכאן רשת ב'.

האזינו לריאיון עם פרח אחרי המקרה:

אחרי המקרה נחקר השוטר באזהרה במח"ש ובנוסף לכך נאספו עדויות נוספות ממעורבים אחרים באירוע. השוטר שוחרר לבסוף בתנאים מגבילים והורחק מכל פעילות מבצעית עד לסיום החקירה בעניינו. עוד פורסם כי השוטר פרסם ב-2015 שני פוסטים נגד ערביי עכו. הוא קרא שלא לקנות מהם וכתב ״הכסף שלכם מנוצל לאלימות, פשיעה וטרור״.

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) הגיב הערב: "השוטר צריך להיענש, לשבת בכלא ולהיות מסולק מהמשטרה, אבל הבעיה היא הרבה יותר גדולה. הבעיה היא במפקדים שלו, שנחשפו לפוסטים הגזעניים שלו בפייסבוק ולא עשו דבר. הבעיה היא במפכ"ל ובאנשיו שהתראיינו ותקפו את ג'עפר פרח. הבעיה היא במערכת משטרתית מפלה וגזענית שתחת כנפיה צומחים עשבים שוטים כמו אותו שוטר".

בהכנת הידיעה השתתפו: רועי ינובסקי, ערן זינגר וחן ביאר