צילום: אי-פי

ג'עפר פרח: "במשטרה יש תרבות שקר ואלימות"

מנהל מרכז "מוסאווה" הביע בכאן רשת ב' חוסר שביעות רצון מההתמקדות בשוטר החשוד בתקיפתו, ולא בהתנהלות תחנת משטרת חיפה: "הוא הרביץ מכה אחת יותר מדי שחשפה את מה שקורה"
הבוקר הזה
09 באוקטובר 2018
09:55

מנהל מרכז "מוסאווה" ג'עפר פרח, שנעצר בחודש מאי במהלך הפגנה ורגלו נשברה במהלך המעצר, הגיב היום (שלישי) לכך שהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שוקלת להעמיד את השוטר ליאור חתם שחשוד שתקף אותו. בראיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' הביע פרח חוסר שביעות רצון מההתמקדות בשוטר ולא בהתנהלות תחנת חיפה והמשטרה כולה. "כולנו מדברים על ליאור חתם, אבל יש פה מערכת שלמה שיש בה תרבות שקר ואלימות".

"הגיע הזמן שמפקדי משטרת ישראל יתנו את הדין": האזינו לראיון המלא

לדבריו, השוטר ליאור חתם היה ידוע בהתנהגות בעייתית לפני האירוע, "במקום נתנו לו להרביץ לערבים כשהייתה הזדמנות, והוא הרביץ מכה אחת יותר מדי שחשפה את מה שקורה בתחנת משטרת חיפה".

"מפקד משטרת חיפה, כולם למשך שבועות הכחישו שהייתה אלימות בתחנה", אמר פרח. "הם הריצו בדיחה שכנראה החלקתי על בננה". לדבריו, אם המעצר לא היה מתועד "לא בטוח שהיינו מצליחים לשכנע את הציבור היהודי שדברים כאלה קורים בתחנת משטרת חיפה. בבית החולים ניסו להעלים חומר רפואי מתיקי, במקום לטפל בתפוח הרקוב".

אמש פורסם שמח"ש זימנה לשימוע את חתם, שוטר סיור מתחנת חיפה, והיא שוקלת בדעתה להגיש נגדו כתב אישום. חתם הוצא לחופשה כפויה מאז האירוע לפני כחמישה חודשים.

במשטרה אמרו כי "הרינו להזכיר כי משטרת ישראל הוציאה את השוטר לחופשה כפויה מיד עם פתיחת החקירה. מאז הוארכה החופשה הכפויה מעת לעת וזאת עד לקבלת החלטת מח״ש בעניינו. עם קבלת החלטתם, תחזור ותדון משטרת ישראל באשר לעתידו כמקובל במקרים כאלה. יודגש כי המעשים המיוחסים לשוטר אינם עומדים בקנה אחד עם ערכיה של משטרת ישראל".