צילום: אי-פי

תחקיר: "הורים שגורשו מארה"ב עלולים לאבד את ילדיהם"

סוכנות הידיעות אי-פי חשפה היום כי הרשויות מעניקות אפוטרופוסות למשפחות אמריקניות על ילדי מהגרים שהוריהם גורשו חזרה למדינות המוצא שלהם - מבלי לעדכן את ההורים
מיכל רשף
09 באוקטובר 2018
12:23

הרשויות בארצות הברית מעניקות אפוטרופוסות למשפחות אמריקניות על ילדי מהגרים הוריהם גורשו חזרה למדינות המוצא שלהם, מבלי לעדכן את ההורים - כך עלה מתחקיר שפרסמה היום (שלישי) סוכנות הידיעות אי-פי. באחד המקרים ההורים המאמצים שאמורים היו לאמץ את הילדה באופן זמני, אימצו אותה באופן קבוע בניגוד לנהלים.


למרות שמדיניות "אפס סובלנות" שהוביל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בנושא ההגירה בוטלה לפני כארבעה חודשים בצו נשיאותי, מאות ילדי מהגרים נותרו במעצר, במשפחות אומנה או במקלטים. גורמים אמריקנים רשמיים אומרים כי יותר מ-200 מהגרים אינם זכאים לאיחוד או לשחרור.

לפני כשלושה חודשים וחצי דיווח עיתון הגרדיאן הבריטי כי ארצות הברית מעוניינת לעצור ילדים שעברו את הגבול באופן לא חוקי יחד עם הוריהם לזמן בלתי מוגבל כמשך תקופת תביעת ההגירה שלהם.

שבועיים לפני כן, עלה הנושא שוב לכותרות עם פרסום הקלטות לא קלות להאזנה של ילדים שעוכבו על ידי רשויות ההגירה על הגבול והופרדו מהוריהם. בהקלטות, שפורסמו על ידי האתר "פרופבליקה", נשמע בעיקר קול הבכי של הילדים כאשר הם צועקים "אמא" ו"אבא" בספרדית. ברקע קולות הבכי של הילדים, נשמע אחד מאנשי משמר הגבול אומר: "יש לנו כאן מקהלה. רק חסר מנצח".