הרב שמואל אליהו
צילום: דוד כהן, פלאש 90

הרב שמואל אליהו על הפיטורים במשחטה בצפת: "מאז שנכנס ארגון העובדים ההתנהלות החמירה"

רבה של צפת הגיב בכאן רשת ב' לפרסום על ההתעמרות שלו בעובדי המשחטה. לדבריו, "אין לי אמון בעובדים כשהם מתנהלים בצורה לא נכונה". לטענתו, מאז כניסת ארגון "כח לעובדים" החליטו העובדים לפוצץ ישיבה וקשה להתנהל מולם
סדר יום
09 באוקטובר 2018
18:11

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, הגיב הבוקר (שלישי) לפרסום כאן חדשות על פיטורי עובדי מפעל "עוף טרי" בעיר. בריאיון לתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' דחה הרב את הטענות על איומים כלפי העובדים והוסיף כי "עד שנכנסו 'כח לעובדים' ההתנהלות מולם הייתה סבירה, מאז זה החמיר".

האזינו לדיווח מתוך "סדר יום", הריאיון המלא עם הרב שמואל אליהם מתחיל ב-9:50:

"אין לנו שום עניין בתנאי העסקה של העובדים, אלא בכשרות של המפעל. כאשר שוחט ישן בזמן שהוא צריך לבדוק סכינים, אנחנו קוראים ומבקשים ממנו לבוא והוא לא בא, אי אפשר ככה לנהל משחטה. לי אין אמון בעובדים כשהם מתנהלים בצורה לא נכונה", הסביר אליהו לקרן נויבך. "ברגע שנכנס הארגון במקום להתייחס לטענות, הם התחילו להתעלם".

"אמרתי להם בישיבה שככל שתנאי השכר להם יהיו יותר טובים אז ייטב לי. אבל באותה ישיבה עמד אחד העובדים והמריד את השאר. הוא אומר להם, בואו נפוצץ את הישיבה. במצב זה אני לא יכול לעבוד איתם", המשיך אליהו. "הם יכולים לעבוד בכל דבר אחר חוץ מכשרות. אם ישאלו אותי אני אגיד שאי אפשר לסמוך עליהם".

אתמול פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי בעקבות סכסוך עם העובדים החליט רב המפעל להתעמר בעובדים. בהמשך נכנס לתמונה הרב אליהו, שאיין על העובדים שהם "לא יעבדו באף מקום בארץ, גם לא בדוכן פלאפל". בשיחה פנימית הוא קרא לשיתוף הפעולה עם "כח לעובדים" מרד והוסיף: אתם עבדים של השמאל הקיצוני". לבסוף פוטרו מהמקום עשרה עובדים ועשרה נוספים הוזמנו לשימוע.