צילום: Gellerj, מתוך ויקיפדיה

הנער שרכב עם ארי נשר נחקר: במשטרה חושדים כי שיקר

עורכי דינו אמרו לכאן חדשות שהנער טוען כי הוא אינו זוכר דבר מהאירוע. בשל חשד המשטרה כי הוא משקר, הנער יישלח לבדיקת במכון הלאומי לרפואה. אמו אמרה: "שיתפנו פעולה לאורך כל הדרך. מדובר בטראומה על טראומה, האחריות היא על הנהג הפוגע"
מורן שכניק
09 באוקטובר 2018
18:05
עודכן ב 19:52

הנער שרכב עם ארי נשר בתאונת הפגע וברח בחודש שעבר הגיע היום (שלישי) לחקירה במשטרה, שנמשכה כשלוש שעות. כשבוע לאחר המועד המקורי שבו נקרא להיחקר. עורכי דינו, דורון ויגלר ודניאל חקלאי, אמרו לכאן חדשות כי הנער טוען שהוא לא זוכר שום פרט מהאירוע, עד לרגע שהתעורר בבית החולים. לדבריהם, האופניים היו שייכים לחברה של השניים.

בשל חשד המשטרה כי הנער משקר כשהוא אומר שאינו זוכר את פרטי התאונה, ואינו זוכר מי הרכיב את מי על האופניים, הוא יישלח מחר לבדיקת במכון הלאומי לרפואה.

אמו של הנער, רות, אמרה כי "אני רוצה לומר שלכל אורך הדרך שיתפנו פעולה. עשינו מה שנדרש אבל אנחנו נגד חקירה שמפרה זכויות נחקרים, משבשת חקירה ומזהמת אותה, היא חורצת את דינו של בני טרם נחקר. יש בידי הקלטות של חוקר המשטרה. שאלנו אותו מפורשות האם בני חשוד? הוא הכחיש, ואמר שהוא מזומן לתת עדות. כשהגענו לשם הוא הטיח בו האשמות קשות, בלי חוקר נוער".

לדבריה, בנה מתאושש והחקירה היא "טראומה על טראומה. מדובר בנהג שיכור שדרס, הכל הבלים מי הרכיב ומי רכב, האחריות היא על הנהג הפוגע".

מוקדם יותר השבוע שלחה משפחתו של הנער מכתב התראה לפני תביעה למפכ״ל המשטרה, רוני אלשיך. לטענתה, ההתראה מגיעה בעקבות דבריה של דוברת המשטרה מירב לפידות, שאמרה בריאיונות לכלי התקשורת כי "אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו - ארי היה בחיים".

המשטרה מסרה בתגובה למכתב: "צר לנו על על האובדן שחווה הנער כאשר איבד את חברו הטוב בתאונה בה היה מעורב. צר לנו שהמשפחה בוחרת לתקוף את המשטרה ואת נציגיה במקום לעשות את הדבר הבסיסי המצופה מכל אזרח נורמטיבי, ולהשיב לשאלות החוקרים שמבצעים את תפקידם ברגישות הראויה.המשטרה חוקרת כל חשד, כולל חשדות שיש בהם לכאורה כדי לסתור זה את זה והכל כדי להגיע לחקר האמת. 

בשבוע שעבר זימנה המשטרה את הנער, תושב תל אביב בן 16, לחקירה. הנער הרכיב את נשר על אופניו בעת שפגעה בהם המכונית שבה נהג שחקן הכדורגל יצחק אספה. הוא נפצע באורח קל בתאונה ושוחרר לביתו באותו הלילה.

בשבוע שעבר נענה בית משפט השלום בתל אביב לבקשת המשטרה ושחרר את אספה לתשעה ימי מעצר בית מלא. על הכדורגלן יחולו תנאים מגבילים כמו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 ימים, הפקדת ערבות כספית, הפקדת רישיון הנהיגה ואיסור על יצירת קשר עם מעורבים באירוע.