"נרדוף אותם לתוך הבתים שלהם": תיעוד מיוחד לכאן חדשות מעזה

הפלסטינים הקימו בעזה את "יחידת ההטרדה הלילית" הפועלת בחודש האחרון כדי להטריד את חיילי צה"ל ותושבי עוטף עזה. הם מפעילים צופרים, יורים זיקוקים ונפצים ושורפים צמיגים. בתיעוד מעזה עבור כאן חדשות הם מדגישים: חמאס לא שלח אותנו לכאן. צפו
גל ברגר
09 באוקטובר 2018
21:47

מדי ערב בחודש האחרון מתארגנים אנשי "יחידת ההטרדה הלילית", שהקימו הפלסטינים בעזה, ומגיעים סמוך לגדר המערכת עם צמידים בוערים וכלי נשק מאולתרים, במטרה להתיש את כוחות צה"ל הפרוסים באזור. בתיעוד מיוחד מתוך הרצועה, שפורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11, נחשפים פרטי פעילותם של אותם מתפרעים.

את הערב הם מתחילים בהבאת הצמיגים הבוערים סמוך לגדר. לאחר מכן, הם מפעילים צופרים אשר מבשרים על תחילת לילה של מהומות. לדבריהם, כוונתם היא לשבש את השגרה גם בעבור תושבי עוטף עזה. "אנחנו אומרים לבני ציון, שעליהם לצאת מהאדמה שלנו", אומר אחד מהפעילים. פעיל אחר אומר: "אנחנו נטריד אותם כל הזמן, יום ולילה. אנחנו נרדוף אותם אפילו לתוך הבתים שלהם".

בהמשך משתמשים המתפרעים בנפצים, זיקוקים ובקבוקים שהופכים לפצצות עשן. הם טוענים בתוקף כי חמאס לא עומד מאחורי ההתארגנות. "אני פועל מטעם עצמי", אומר אחד המתפרעים. "אף אחד לא משלם לנו, לא נותנים לנו כסף ואומרים לנו: 'לכו'".

במערכת הביטחון בישראל מרגישים את התגברות האלימות על הגדר מצד חמאס. היום שני פלסטינים חתכו את גדר הגבול עם רצועת עזה וחדרו לשטח ישראל. הם זוהו ונמלטו חזרה לשטח הרצועה. במקביל, כ-150 בני אדם השתתפו בהפגנה אלימה סמוך לגדר, וצה"ל ביצע ירי הרחקה.


החידוש בהפגנות בחודש האחרון, הוא שהן מתקיימות כמעט מדי יום גם בשעות אחר הצהריים ובלילה. בניגוד לצעדות השיבה בימי שישי, צה"ל מתקשה להיערך מראש להפגנות היומיות.

השתתף בהכנת הידיעה: רועי שרון