מעצר הסוחרים, הבוקר
צילום: דוברות המשטרה

סוכן סמוי הביא למעצר עשרות חשודים בסחר בקוקאין

סוכן סמוי שהופעל על ידי המשטרה הצליח להתחבר לקהילת סוחרי הקוקאין באזור השפלה באמצעות אפליקציית הטלגרם, ובפעילותו הביא ליותר מ-30 מעצרים שבוצעו הבוקר. תיעוד: כך התבצעו ה"עסקאות", והמעצרים
הדס גרינברג
10 באוקטובר 2018
16:31

עשרות חשודים בסחר בסמים נעצרו הבוקר (רביעי) בנתניה, רחובות, פתח תקווה, רמלה, כפר סבא, לוד, טייבה ורמת גן, בעקבות פעילותו של סוכן חשאי שחדר לקהילת סוחרי הקוקאין דרך אפליקציית הטלגרם.


הסוכן, שהשתייך בעבר לעולם העברייני, אותר על ידי המשטרה, הופעל על ידה כדי לרכוש את אמונם של סוחרי הסמים בשרון ובשפלה והצליח להביא להפללתם של יותר מ-30 חשודים בהפצת קוקאין במרכז הארץ.

במהלך ההפעלה נכנס הסוכן לקבוצות הפצה של קוקאין בטלגרם, עבר תהליך "סינון ביטחוני" של פעילי הרשת ולאחר תהליך אישור ממושך הוגדר על ידי אנשי הרשת כסוחר מהימן שאין לחשוש מפניו, ואלו החלו לספק לו סמים בכמויות מסחריות.

במהלך ההפעלה הוציא לפועל ה"סוחר" המשטרתי 22 עסקאות "מסחריות" של קוקאין, 14 עסקאות קנאביס, ועסקת MDMA בגבישים למהילה במי שתייה (סם הזיות המכונה "המים של הרב").

משעות הבוקר, צוותי מעצרים רבים של משטרת ישראל עסקו במעצר החשודים בנתניה, רחובות,  פתח תקווה, רמלה, כפר סבא, לוד, טייבה ורמת גן. החשודים הובאו בשעות הצהריים בפני שופט בית משפט השלום בראשון לציון.