דרור גנון
צילום: יוטיוב

הבכיר במשרד התחבורה החשוד בקבלת שוחד: דרור גנון

גנון, המשמש כסגן ראש הרשות הארצית לתחבורה, נעצר בחשד שקיבל שוחד מבעליהן של שתי חברות אוטובוסים בתמורה לקידום האינטרסים שלהם. בפרשה חשודים גם בעליה חברת "אפיקים", ובעל חברת אוטובוסים נוספת
שרון עידן ורועי ינובסקי
11 באוקטובר 2018
14:53

סגן ראש הרשות הארצית לתחבורה, דרור גנון, הוא הבכיר במשרד התחבורה שנעצר בשבוע שעבר בחשד לקבלת שוחד, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. לפי החשד, גנון קיבל שוחד מבעליהן של שתי חברות אוטובוסים בתמורה לקידום האינטרסים שלהם.


במסגרת תפקידו גנון מופקד על מתן זיכיונות להפעיל קווי אוטובוס ובסמכותו נושאים רבים אחרים הקשורים לתחבורה הציבורית. בפרשה חשודים, בין השאר, גם ארבעה מבני משפחת סלע מנהריה, בעליה של חברת האוטובוסים "אפיקים", וכן בעלים של חברת אוטובוסים נוספת שמעורבת בפרשה.

תלונה נגד גנון הוגשה לנציבות שירות המדינה כבר ב-2013. בתלונה מתוארים 12 מקרים שונים שבהם פעל הבכיר, לכאורה, בניגוד לחוק ונכתב בה: "אולי הגיע הזמן לבדוק את מעלליו כמו שצריך אחת ולתמיד?״.

עורך דינו של גנון, אלי כץ, אומר כי מרשו "עובד ציבור שלא דבק בו רבב. בחודשים האחרונים היו ניסיונות חוזרים ונשנים לסכל באמצעים פסולים את קידומו המהיר, ופרשה זו היא עוד ניסיון כזה הפוגע בשמו הטוב ובמוניטין המקצועי שרכש במרוצת השנים".