יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גבאי תקף את חבריו בעבודה: "מי מדליף הדלפות נגדי?"

יו"ר המחנה הציוני הגיב לחברו לסיעה איתן כבל שאמר כי הוא צריך לאחד ולהנהיג. גבאי הדגיש כי הוא לא מתכוון לעזוב את תפקידו: "אני לא מתכוון לזוז ולוותר, לא משנה כמה לחץ יפעילו עליי"
מיכאל שמש
11 באוקטובר 2018
16:00

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי תקף היום (חמישי) את חבריו במהלך ישיבת סיעה מתוחה של מפלגת העבודה. חבר הכנסת איתן כבל אמר לגבאי כי הוא צריך לאחד ולהנהיג, גבאי הגיב: "בוא נפסיק את המשחקים, בוא נשאל את קרקובסקי (כתב כאן חדשות) ושאר הכתבים מי נותן להם את כל ההדלפות המכוערות נגדי". כבל ענה כי אין לו מושג על מה גבאי מדבר.

גבאי הדגיש כי אינו מתכוון להתפטר. "שיהיה ברור לכולם – אני לא מתכוון לזוז ולוותר, לא משנה כמה לחץ יפעילו עליי", אמר גבאי וציין כי שניים מהאנשים ששריינה יו"ר האופוזיציה וחברת המפלגה ציפי לבני היו על חשבון האנשים שלו.

לפני כשבוע תקפו בחריפות בכירים בעבודה את גבאי וקבעו בשיחות סגורות שהוא "תאונת עבודה". בכאן רשת ב' פורסמה הביקורת הקשה שהשמיעו חברי כנסת ופעילים במפלגה, כולל כאלה שתמכו בגבאי בעבר, וטענו כי הוא יוביל את המפלגה לנתון חד-ספרתי בבחירות הקרובות – ובכך יגרום לסיום הקריירה הפוליטית שלהם.

חברים בסיעה אף העלו צורך להיערך ל"יום פקודה", כהגדרתם, שבו ייצאו בקריאה משותפת כדי למנוע את קריסת המפלגה. "התקווה מאכזבת", אמר בכיר בסיעת העבודה בשיחות הסגורות. "גבאי לא בכיוון, המלחמה במזרח והוא בכלל בדרום. אנחנו כפסע מלמלא כולנו טופס טיולים יוצא, זה עלול להסתיים גם בשבעה-שמונה מנדטים".

חברים בסיעה זעמו על אמירתו של גבאי לאחרונה, כשאיים: "אני אפיל את הבית עליכם". בנוסף, הם הביעו זעם על כוונתו לפרסם רשימת מומלצים מטעמו לקראת הפריימריז. חברי כנסת בכירים בעבודה טענו כי הם שוקלים לפרוש ממנה, וכי גם שאלת פיצולה עומדת כעת על הפרק.

"גבאי מתנכר לדרך האידיאולוגית של המפלגה", הוסיפה חברת כנסת בעבודה. "הוא קרוב בעמדותיו הכלכליות לאלה של נתניהו, הן רחוקות מלהיות סוציאל-דמוקרטיות. היה טעות לומר שלא ניכנס לממשלה הבאה, ואין הערכה גדולה כלפיו במפלגה".

היו"ר עצמו הגיב לפרסום הדברים בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. "כל הגיבורים שמדברים מאחורי הקלעים, שייצאו החוצה ויאמרו את הדברים", קרא גבאי. "אני אפרסם רשימת מומלצים כי זו חובתי כלפי הציבור לומר להם עם איזו נבחרת אפשר לעבוד ולנצח. מי שמתרעם על זה, צריך להחליט באיזה צד הוא. אנחנו עובדים קשה להצליח, כל השאר לא מעניינים אותי".