הרב שמואל אליהו
צילום: דוד כהן, פלאש 90

לאחר פרסום כאן חדשות: הוקפאו פיטוריהם של עובדי המשחטה בצפת

בית הדין לעבודה בנצרת עצר את הההליך מול עשרת עובדי מפעל עוף טרי ובריא שפוטרו על פי דרישה של רב העיר צפת שמואל אליהו. הרב איים על העובדים שהם "לא יעבדו באף מקום בארץ, גם לא בדוכן פלאפל" לאחר שאלה הסתכסכו עם רב המפעל
ליאל קייזר
11 באוקטובר 2018
18:40

בית הדין לעבודה בנצרת הורה היום (חמישי) להקפיא את פיטוריהם של עשרה עובדים במשחטה, שפוטרו לפי דרישה של רב העיר צפת שמואל אליהו. לאחר פרסום המקרה בכאן חדשות, נקבע כי השוחטים שפוטרו ימשיכו לקבל שכר ושהם והמפעל ינהלו שיח עם הרב אליהו. יתר העובדים שזומנו לשימוע כי תמכו בחבריהם - יוחזרו לעבודה באופן מיידי. 

שלשום הגיב הרב אליהו, לפרסום ודחה בריאיון לתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' את הטענות על איומים כלפי העובדים. הרב אליהו אמר כי "עד שנכנסו ארגון 'כח לעובדים' ההתנהלות מולם הייתה סבירה, מאז זה החמיר".

"אין לנו שום עניין בתנאי העסקה של העובדים, אלא בכשרות של המפעל. כאשר שוחט ישן בזמן שהוא צריך לבדוק סכינים, אנחנו קוראים ומבקשים ממנו לבוא והוא לא בא, אי אפשר ככה לנהל משחטה. לי אין אמון בעובדים כשהם מתנהלים בצורה לא נכונה", הסביר אליהו לקרן נויבך. "ברגע שנכנס הארגון במקום להתייחס לטענות, הם התחילו להתעלם".


ביום שני פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי בעקבות סכסוך עם העובדים החליט רב המפעל להתעמר בעובדים. בהמשך נכנס לתמונה הרב אליהו, שאיים על העובדים שהם "לא יעבדו באף מקום בארץ, גם לא בדוכן פלאפל". בשיחה פנימית הוא קרא לשיתוף הפעולה עם "כח לעובדים" מרד והוסיף: אתם עבדים של השמאל הקיצוני". לבסוף פוטרו מהמקום עשרה עובדים ועשרה נוספים הוזמנו לשימוע.