חיילים בחטמ"ר שומרון
צילום: נאסר אישטאיה, פלאש 90

הפיגוע בשומרון: זהותו של החשוד ידועה, ניסיון לאתר את הרכב שהסיע אותו

במערכת הביטחון מקיימים מרדף אחר המחבל באותו טווח שטח שבו מחפשים אחר המחבל מאזור התעשייה בברקן. למרות שמדובר בפיגוע שלישי בחודש האחרון ובשלושה הרוגים עד כה, במערכת הביטחון מעריכים שלא תהיה הסלמה במצב הביטחוני באזור
כרמל דנגור
11 באוקטובר 2018
20:58

זהותו של המחבל החשוד בביצוע הפיגוע בשומרון היום (חמישי) ידועה למערכת הביטחון. צה"ל, שב"כ ומשמר הגבול ממשיכים במרדף אחריו והמצוד מתמקד בטווח שטח רחב, אותו טווח שטח שבו מתקיימים החיפושים גם אחרי המחבל שביצע את הפיגוע באזור התעשייה ברקן.


בשלב זה לא ידוע על סיוע או השתתפות של מנגנוני הביטחון הפלסטינים במרדף אחר המחבל שביצע את הפיגוע היום בכיכר החטיבה המרחבית שומרון. למערכת הביטחון יש כמה קצות חוט באשר למיקום אפשרי של. לפי אחת ההערכות הוא עלה לטרמפ מיד לאחר הדקירה וכעת מתקיים ניסיון לאתר גם את הרכב ואת בעליו.

הפיגוע היום הוא השלישי בחודש האחרון. רצף פיגועם שגבה עד כה שלושה הרוגים. למרות זאת מעריכים במערכת הביטחון כי אנו לא בפתחה של הסלמה במצב הביטחוני.

בפיגוע היום בכיכר החטיבה המרחבית שומרון נדקר חייל מילואים בן 32 ונפצע באורח בינוני. צעירה בת 26 נפגעה מנתז, בעקבות הירי לעבר המחבל. השניים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשהם בהכרה מלאה. הדוקר נמלט מהמקום.

על פי עדויות של החיילים בזירה,  חייל המילואים שנדקר, אבטח לבדו את תחנת האוטובוס ויתר החיילים היו מפוזרים במרחק מה ממנו. חייל שהגיע מעמדה אחרת ניסה לירות במחבל אחרי שהתרחק כמאה מטרים מהמקום, אבל המחבל נכנס לרכב ונמלט.