יצחק רוכברגר
צילום: פלאש 90

המבקר בעקבות תחקיר כאן חדשות על העמותה של רוכברגר: תרומה אסורה בניגוד לחוק

מלשכת המבקר נמסר כי העמותה, הנקראת "חיקור נבחרי ציבור" ומטרתה היא לסייע לנבחרי ציבור שהורשעו עם קלון, תיבדק. במקביל, התנועה לאיכות השלטון פנתה למבקר בדרישה לפעול נגד ראש עיריית רמת השרון לשעבר ומקימי העמותה
רועי ינובסקי
11 באוקטובר 2018
21:33

בעקבות תחקיר כאן חדשות על חשד לעבירות מימון בחירות בקמפיין של איציק רוכברגר ברמת השרון, לשכת מבקר המדינה מבהירה כי קבלת שירות בחינם מעמותה מהווה עבירה פלילית ותרומה אסורה. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. בנוסף, מלשכת המבקר נמסר כי מימון קמפיין הבחירות של רוכברגר לראשות עיריית רמת השרון, ייבדק כמו המימון של שאר המועמדים, לרבות נושא הדיווחים על תרומות. 


בתחקיר שפורסם אמש התגלה כי עמותה שהקימו מקורבי רוכברגר שילמה עבור חוות דעת משפטית, שראש עיריית רמת השרון לשעבר ביסס עליה את קמפיין הבחירות. מטרת העמותה, הנקראת "חיקור נבחרי ציבור", היא לסייע לנבחרי ציבור שהורשעו עם קלון ולבדוק אם באפשרותם להתמודד שוב לתפקידים ציבוריים. היחיד שעונה להגדרה זו הוא רוכברגר.

מלשכת המבקר נמסר: "כל פעולה שנעשית לטובת מועמד או סיעה על ידי עמותה חייבת בדיווח. ובמקרה שבו מועמד מקבל שירות מעמותה ללא תמורה, הרי שמדובר לכאורה בתרומה שאינה עומדת בגבולות החוק".

במקביל, בעקבות התחקיר פנתה היום התנועה לאיכות השלטון למבקר בדרישה לנקוט בצעדים נגד רוכברגר ונגד מקימי העמותה. בתנועה טוענים כי התחקיר מעלה חשד כי העמותה הוקמה אך ורק בשביל לסייע לרוכברגר, מה שמהווה עבירה פלילית. עוד ציינו כי זהות התורמים לעמותה אינה ידועה ואינה מדווחת, מה שיכול להוות בעיה במידה שלמועמד יש התחייבויות כלשהן לגבי אותם תורמים עלומים.