אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק

משרד הבריאות: נתגלו חולי חצבת בשתי טיסות; על נוסעים לא מחוסנים להיבדק

שתי הטיסות של חברת התעופה האוקראינית "יוקריין אינטרנשיונל" המריאו השבוע בימים שני ורביעי. טיסה אחת הייתה מווינה לקייב, והטיסה השנייה מקייב לתל אביב
ורד פלמן
12 באוקטובר 2018
12:20

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) כי נתגלו חולי חצבת בשתי טיסות של חברת התעופה האוקראינית "יוקריין אינטרנשיונל", עליהן היו נוסעים ישראלים, וכי על הנוסעים שאינם מחוסנים לפנות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריהם בהקדם האפשרי.

שתי הטיסות הן: טיסה PS846 מווינה לקייב, ב-8 באוקטובר בשעה 15:00, וטיסה PS777 מקייב לתל אביב, ב-10 באוקטובר בשעה 18:50. עוד נמסר ממשרד הבריאות כי באם בקרב נוסעים שהיו על טיסות אלו נתגלו סימני פריחה וחום במשך שלושה שבועות מיום הטיסה, יש לפנות לרופא המטפל.

השבוע פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי עלה חשש שגבר כבן 40 שהגיע לבית החולים אסותא באשדוד ואובחן כחולה חצבת, בא במגע עם מאות בני אדם. מבדיקה התברר שיומיים לפני הגעתו לבית החולים, בילה החולה בחתונה רבת משתתפים, וקיים חשש שהוא עלול היה להדביק בין 500 ל-1,000 בני אדם. במשרד הבריאות מנסים עכשיו להגיע למאות האנשים וכבר התחיל לחסן את מי שבאו עמו במגע. היום חוסנו 50 בני אדם ועוד 30 ממתינים להתחסן מחר. שני בני אדם כבר נדבקו מהחולה וגם הם אושפזו בבית החולים אסותא באשדוד.

יומיים קודם לכן משרד הבריאות הודיע אתמול כי אחד הנוסעים בטיסת ישראייר, שהמריאה בשעה 13:55 מאילת לתל אביב, חולה בחצבת. נוסעים שפיתחו חום או פריחה מתבקשים לדווח לרופא המטפל שהיו במגע עם חולה חצבת. נשים הרות שהיו בטיסה, בעלי ליקויים במערכת החיסונית או הורים לתינוקות עד גיל שנה, מתבקשים להתקשר ללשכת הבריאות המחוזית בירושלים. מתחילת השנה אובחנו 623 חולים בחצבת, גידול של מאות אחוזים לעומת השנה שעברה.