הנזק מסופת ההוריקן מייקל
צילום: אי-פי

עלה ל-12 מספר ההרוגים בסופת ההוריקן "מייקל"

ראש הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום הזהיר כי היום ומחר יש צפי להרוגים נוספים. הנזק שגרמה הסופה נאמד ביותר משמונה מיליארד דולרים
יותם רוזנוולד
12 באוקטובר 2018
15:40

בארצות הברית עלה היום (שישי) ל-12 מספר הנספים בסופת ההוריקן העזה "מייקל". ראש הסוכנות הפדרלית לניהול מצבי חירום ברוק לונג אמר כי היום ומחר מצפים למצוא הרוגים נוספים. הנזק שגרמה הסופה נאמד ביותר משמונה מיליארד דולרים.

"אני מקווה שמספר ההרוגים לא יעלה באופן דרמטי, אבל זו אפשרות", אמר לונג. הוריקן מייקל הגיע לחופי ארצות הברית ביום רביעי והביא איתו רוחות שנעות במהירות של 250 קמ"ש. ההוריקן הביא עמו גם נחשול מים ענק שגרם להצפות.

ראש הסוכנות דחק בתושבי מקסיקו ביץ', שביתם הושמד, לבנות מחדש בצורה שתצלח את הסופה הבאה. "זה בסדר לגור על החוף או על הר, אבל צריך לבנות בסטנדרט גבוה יותר", אמר לונג והוסיף כי אם הולכים לבנות מחדש, צריך לעשות זאת נכון.

אתמול נחלשה סופת ההוריקן כאשר פקדה את דרום מזרח ארצות הברית והיא הוגדרה כהוריקן בדרגה 1. הסופה זרעה הרס רב במדינה. המושל ריק סקוט הורה לשלוח צוותי חילוץ לאזורים שנפגעו. הרוחות העזות עיקמו תמרורים בכבישים ועקרו גדרות של בתים ועצים. אחרי פלורידה וג'ורג'יה, צפויה הסופה להגיע לאוקיינוס האטלנטי.

"אלוהים זה מפחיד, לא ציפיתי לכל זה", אמר תושב פלורידה ביל מאנינג, שנטש את הוואן שבו שהה ועבר לבית מלון, שבו הופסק זרם החשמל בשל הסופה. "אני לא יודע מה יישאר אחר כך". ראש העיר פורט סיינט ג'ו, בו פאטרסון, הוסיף כי "אי אפשר לדעת מתי ייפול לך על הראש העץ הבא מרוב שהרוח חזקה. זה מפחיד מאוד. זה קרה כל כך מהר ולא היינו מוכנים".