ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו: "קרובים לפעילות מסוג אחר שתעלה לחמאס מחיר יקר"

רה"מ התייחס בישיבת שרי הליכוד גם לאפשרות של הקדמת הבחירות בגלל חוק הגיוס: "החוק טוב, הקואליציה הנוכחית צריכה להמשיך לעבוד"
מיכאל שמש
14 באוקטובר 2018
11:35

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, איים הבוקר (ראשון) על חמאס ואמר כי אם לא ייפסקו אירועי האלימות ברצועת עזה - ישראל תבצע "פעילות מסוג אחר שתעלה לחמאס מחיר יקר". נתניהו התייחס בפתח ישיבת שרי הליכוד גם לאפשרות של הקדמת הבחירות, ואמר כי חוק הגיוס הוא "חוק טוב" וכי הקואליציה הנוכחית "טובה וצריכה להמשיך לעבוד".

"אני רוצה להעביר את חוק הגיוס דווקא עם ההרכב הנוכחי של הממשלה", אמר ראש הממשלה בישיבת שרי הליכוד. הוא קרא למועצת גדולי התורה לקבל החלטה לאשר את החוק. בשבוע שעבר אמר נתניהו כי הוא לא יודע אם הבחירות יוקדמו, אך המאמץ לפתור את משבר חוק הגיוס נמשך.


ביום שישי האחרון הגיעו כ-15 אלף פלסטינים לכמה מוקדים לאורך הגבול בעזה. חלקם התפרעו והשליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הצבא. בנוסף הם הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר החיילים.

במהלך המהומות אירעה תקרית חריגה שבה חצו 20 פלסטינים את הגדר. בצה"ל הגיבו בירי ורוב הפלסטינים חזרו לשטח הרצועה, אך שלושה מחבלים המשיכו להתקרב לעמדת צה"ל ונורו למוות. בעזה דיווחו על שבעה הרוגים בהפגנות האלימות.