תחנת הרכבת החדשה בירושלים
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

מהבוקר: שלוש תקלות ברכבת החדשה מירושלים לנתב"ג

שתי רכבות בוטלו בגלל תקלות במסוט ובמכשירי ה"רב-קו". גם המדרגות הנעות לא עבדו בבוקר. מרכבת ישראל נמסר: "עצרנו את תנועת הרכבות בזמן שטכנאים נמצאים שם לתיקון תקלה. הנוסעים קיבלו מענה מהרכבת הבאה"
שרון עידן
14 באוקטובר 2018
12:38

שלוש תקלות אירעו מהבוקר (ראשון) בקו הרכבת החדש בירושלים. הרכבות שהיו אמורות לצאת ב-7:00 וב-9:02 בוטלו ובנוסף מכשירי קריאת כרטיס ה"רב-קו" והמדרגות הנעות לא פעלו במשך כשעתיים.

תקלה במסוט – רכיב של מערכת האיתות שמאפשר העברה של רכבת ממסילה אחת לאחרת, גרמה לביטול הרכבת של 9:02 מירושלים. לפיכך, גם לרכבת של 9:31 שיוצאת מנמל התעופה בן גוריון.

תגובת רכבת ישראל לתקלה הראשונה הייתה: "עקב תקלה ברכבת, בוטלה הרכבת של שעה 7:00 מירושלים. הנוסעים קיבלו מענה מהרכבת שיצאה לאחר מכן״. התגובה לתקלה השלישית – "הורדנו את החשמל ועצרנו את תנועת הרכבות בזמן שטכנאים נמצאים שם לתיקון תקלה".

אתמול נודע לכאן חדשות כי הקרונות החדשים שהוזמנו עבור קו הרכבת לירושלים לא יגיעו לפני חג הפסח הקרוב. לאחרונה התברר כי כ-60 קרונות הורדו מקווי רכבת רבים בארץ, בעיקר בצפון ובאזור מודיעין, כדי לשמש את הקו החדש, מה שהוביל לעומס כבד בקווים הללו.

בשבועות האחרונים חלה צפיפות קשה בקווים רבים של הרכבת עם פתיחת הקו לירושלים. מדובר בעיקר בקווים בנהריה ובקריות – שם קוצצו הרכבות במחצית לטובת הקו החדש.

לפני פתיחת הקו החדש, דווח בכאן חדשות על ליקויים רבים. לפני כשלושה שבועות פורסם בכאן רשת ב' כי קו הרכבת החדש בין ירושלים לנתב"ג לא רושת במצלמות אבטחה, אף על פי שהחל כבר לפעול. בשלב זה, אזור המנהרות המהווה כ-20 קילומטרים מהקו בכל צד, פועל ללא כל אבטחה. מנייר עבודה פנימי של רכבת ישראל עולה כי פריסת המצלמות תיקח כשנתיים. דווח גם כי במהלך העבודות, נדחתה הדרישה לצקת בטון מתחת לפסים שיאפשר מעבר של רכבי חירום מעל המסילה בתוך המנהרות.