חברון
צילום: וויסאם חשלאמון, פלאש 90

הממשלה אישרה בניית 31 יחידות דיור ביישוב היהודי בחברון

לצורך מימוש התוכנית אישרו השרים קיצוץ רוחבי של יותר מ-20 מיליון שקלים בתקציבי המשרדים. ליברמן: "זהו עוד ציון דרך חשוב בפעילות הענפה שאנו מובילים לחיזוק ההתיישבות"
זאב קם ומיכאל שמש
14 באוקטובר 2018
14:44

הממשלה אישרה היום (ראשון) תוכנית לבניית 31 יחידות דיור ביישוב היהודי בחברון. לצורך מימוש התוכנית אישרו השרים קיצוץ רוחבי של יותר מ-20 מיליון שקלים בתקציבי המשרדים. שר הביטחון אביגדור ליברמן בירך על ההחלטה והודה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשרים שנרתמו לאישור תוכנית "רובע חזקיהו" שגיבש.

בחשבון הטוויטר שלו כתב שר הביטחון: "שכונה יהודית חדשה בחברון, בפעם הראשונה זה 20 שנה. במקום מחנה צבאי נקים שכונה חדשה. במקום מגורי חיילים נבנה 31 דירות, שני גני ילדים ומעון. זהו עוד ציון דרך חשוב בפעילות הענפה שאנו מובילים לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, במעשים".

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך גם כן על אישור בניית השכונה: ״רק לפני חודש פתחנו את שנת הלימודים עם התושבים היקרים של חברון. בשנה הבאה, נפתח את שנת הלימודים עם שני בתי ספר וגן ילדים נוספים שאישרה הממשלה היום. במקום יבנו דירות חדשות עבור משפחות חדשות, והיישוב היהודי בעיר האבות יגדל ויתחזק עוד יותר".

יו״ר מרצ תמר זנדברג תקפה את הממשלה והאשימה כי נערי גבעות שולטים בממשלה ולא אינטרס אזרחי ישראל: ״את ההתנחלות בחברון צריך לפנות, בטח לא להרחיב. לא ברור מה עובר בראש של ממשלת פירומנים שהחליטה לנפח את ההתנחלות הכי קיצונית, מסוכנת והרסנית עבור מדינת ישראל. המדינה קונה פח דלק ב-21 מליון שח על חשבון תקציבי התרבות, החינוך והחקלאות של כולנו״.

יו"ר "הרשימה המשותפת" איימן עודה אמר כי מדובר ב-22 מליון שקלים להרחבת הכיבוש. "ממשלת הימין המשסה והמסיתה ממשיכה להצית את האזור ולצעוק אחר כך שאין שותף. לטובת קומץ מתנחלים קיצוני, הממשלה דורכת על אזרחיה", אמר עודה.