נתניהו וליצמן בישיבת הממשלה
צילום: אביר סולטן, פלאש 90

גורמים בסביבת רה"מ: אם חוק הגיוס יאושר, נתניהו לא ימהר ללכת לבחירות

מועצת גדולי התורה קבעה הערב בתום התייעצות כי אינה מעוניינת בפירוק הממשלה וכי חבריה מוכנים לפשרות קלות שהציבור החרדי ואגודת ישראל יוכלו לחיות איתן. עם זאת, הדרישה של המועצת היא שתלמידי הישיבות שלומדים כיום בישיבות, לא יפסיקו
מיכאל שמש, עקיבא וייס
14 באוקטובר 2018
20:56

גורמים בסביבתו של ראש הממשלה אומרים הערב (ראשון) כי אם חוק הגיוס יאושר בכנסת, בנימין נתניהו לא ימהר ללכת לבחירות. מועצת גדולי התורה סיימה הערב התייעצות ארוכה ובסופה החליטה שבשלב זה אין כוונה לפרק את הממשלה על רקע אישור אפשרי של חוק הגיוס.


במועצת גדולי התורה הוחלט לפנות למתווה של פשרות קלות שהציבור החרדי ובעיקר אנשי אגודת ישראל יוכלו לחיות איתן. עם זאת, ביקשה המועצת מחברי הכנסת של אגודת ישראל לדאוג כי מי שלומד תורה יוכל להמשיך ללמוד גם לאחר אישור החוק.

גורמים בכירים בכנסת הבהירו היום כי לא תיתכן פשרה בין השר אביגדור ליברמן לסגן השר יעקב ליצמן סביב משבר חוק גיוס החרדים – כל עוד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא יתחייב בפניהם לשמור את הקואליציה עד סוף הקדנציה. הבכירים ציינו כי עד כה נתניהו לא נתן הבטחה כזו לשניהם.

אותם בכירים הסבירו כי ללא הבטחה לשמירה על הקואליציה, ליצמן וליברמן יתקשו לגלות גמישות בנושא הגיוס. זאת, אף על פי שאנשיו של ראש הממשלה חוזרים ואומרים כי הם מעוניינים לפתור את הסוגייה עוד לפני הבחירות הבאות.