מתוך תיעוד התקיפה

"פשע שנאה": כתב אישום נגד נהג שתקף יהודי בניו יורק

כתב האישום הוגש נגד פארוק אפזאל שתקף את ליפא שוורץ בעקבות ויכוח. התוקף יצא מרכבו, רדף אחרי שוורץ תוך שהוא קורא לעברו קריאות אנטישמיות ולבסוף הכה אותו
נתן גוטמן
15 באוקטובר 2018
06:25
עודכן ב 07:04

כתב אישום בגין פשעי שנאה ותקיפה הוגש הלילה (שני) נגד הנהג, פארוק אפזאל, בן 37 מניו יורק, שתקף אדם יהודי. בעקבות ויכוח, יצא התוקף ממכוניתו והכה את התושב היהודי, ליפא שוורץ בן 62, שנפצע קל.

הקונסול הכללי בניו יורק דני דיין התייחס הבוקר לתקרית האנטישמית ואמר כי זה אירוע חריג, אבל ציין כי היהודים בארצות הברית לא חוששים לחייהם. "יש אווירה של דאגה מהתבטאויות והצקות", הסביר דיין לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'.

דיין הדגיש כי אנטישמיות "לא צריכה סיבה לשנוא יהודים" וכי המדיניות של ישראל לא תשנה את הגישה האנטישמית כלפי המדינה. דיין ציין כי יש עלייה במקרי האנטישמיות מסוגים שונים ברחבי ארצות הברית.


התקיפה החלה לאחר ויכוח שנפתח בעת ששוורץ חצה את הכביש. בעקבות הוויכוח, יצא התוקף מרכבו ורדף אחרי שוורץ תוך שהוא קורא לעברו קריאות אנטישמיות.

לפי אחד מעדי הראייה, אפזאל צעק כי הוא שונא יהודים ורוצה להרוג אותם. התקיפה הסתיימה לאחר שעובר אורח בא לעזרתו של שוורץ. העובדה שכתב האישום כולל סעיף של פשע שנאה מעידה על החשיבות שמייחסת לכך התביעה.

סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל אמר אמש כי "חשוב להגיב במהרה כלפי אותם אלימים ולדאוג למצות איתם הדין. אני קורא לרשויות בארה"ב לטפל בחומרה באנשים אלו כדי שכל יהודי בארצות הברית יוכל להתהלך בבטחה ברחובות כמו כל אזרח אחר".